95-latce z Japonii zepsuł się Game Boy - na pomoc przyszło Nintendo

Firma wymieniła sprzęt na nowy.

Nintendo pomogło 95-latce z Japonii, której zepsuł się Game Boy. Firma postanowiła przesłać kobiecie nowy egzemplarz sprzętu.

Jak opisuje japoński dziennik Asahi Shimbun, granie w Tetrisa na wspomnianej platformie przenośnej od wielu lat było ulubionym zajęciem starszej pani. Kiedy jednak zaczęła podupadać na zdrowiu, urządzenie - już jej trzecie - niespodziewanie przestało działać.

game_boy_popularne
Game Boy to jedna z najpopularniejszych konsol na świecie

Córka kobiety - 70-letnia Kuniko Tsusaka - chciała naprawić sprzęt lub kupić nowy, ale żaden sklep nie sprzedawał Game Boyów ani nie mógł zreperować konsoli. Wnuk 95-latki zasugerował wówczas, by skontaktować się z Nintendo, które słynie z „boskiej” obsługi klienta.

Najbliżsi Japonki napisali list z prośbą o pomoc, dołączając zepsute urządzenie. Po tygodniu otrzymali odpowiedź od firmy, która nie miała części zapasowych, by przywrócić konsolę do stanu używalności. W zamian wysłała egzemplarz, który znaleziono w magazynie.

Starsza pani zmarła w wieku 99 lat, ale krewni podkreślają, że do końca życia zachowała pełnię władz umysłowych. Niewykluczone, że to właśnie dzięki regularnemu graniu w Tetrisa za pomocą przenośnego Game Boya.

Źródło: Kotaku

Następnie: GOG zwróci pieniądze nawet za ukończoną grę - do 30 dni po zakupie

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami