Wolcen - wydajność: co to jest, jak zwiększyć

Rozbudowa miasta Stormfall.

Po przebrnięciu przez wszystkie 3 akty w grze Wolcen, gracz trafia do end game'u - etapu, w którym głównym celem jest rozwijanie postaci i ulepszanie jej ekwipunku. Po ukończeniu kampanii podjąć można się kilku aktywności, a jedną z nich jest rozbudowa miasta Stormfall. Z nią powiązany jest jeden zasób - wydajność. Czym jest wydajność i jak ją zwiększyć?

Rozbudowa miasta w grze Wolcen odbywa się poprzez wznoszenie nowych konstrukcji bądź ulepszanie już istniejących. Do konstrukcji wymagane jest złoto i Pierwotna Wieź, a także określona ilość wydajności. Wydajność to nic innego jak siła przerobowa miasta - to, ile jest ono w stanie „wyprodukować” w ciągu jednej tury. Tura z kolei upływa, gdy gracz ukończy ekspedycję bądź zlecenie.

Aktualną wydajność na turę (1) sprawdzić można na podglądzie miasta Stormfall, który otwiera się klawiszem N. Przy każdej budowli bądź projekcie znaleźć można koszt w wydajności (2) - jeśli jest on niższy, niż wydajność, zadanie ukończone zostanie w jedną turę.

064

Wydajność tworzona jest każdej tury dla wszystkich projektów (maksymalnie 5) jednocześnie - nie ma więc znaczenia, czy tworzymy 1 czy 5 rzeczy. Wydajność zwiększyć można na trzy sposoby:

  • Stałe zwiększenie wydajności - w tym celu wznosić trzeba budowle w Pałacu Stormfall (takie jak Roboty drogowe, Akwedukt czy Wiatraki). Każda z nich zaoferuje stałą premię do tego zasobu.
  • Tymczasowe zwiększenie wydajności (3) - kończąc niektóre projekty, np. w budowli Zgromadzenie Handlowe, da się uzyskać krótkotrwałą premię do wydajności, na poziomie 25-100%.
  • Jednorazowy wzrost wydajności - za każdą ukończoną ekspedycję czy zlecenie gracz otrzyma także określoną ilość wydajności. Im trudniejsza ekspedycja, tym więcej da się jej otrzymać.

Podnoszenie wydajności jest kluczowe, jeśli chcemy sprawnie rozwijać miasto Stormfall i w wydajny sposób wykorzystać wszelkie udostępnione tam mechaniki.

Następnie: Wolcen - szybka podróż: jak korzystać

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - zlecenia: czym są i jak je wykonywać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami