Procesor AMD za 19 tysięcy złotych uruchamia Crysisa bez karty graficznej

Nawet zintegrowanej.

W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafił Ryzen Threadripper 3990X - 64-rdzeniowy procesor, który potrafi uruchomić Crysisa bez użycia karty graficznej.

Urządzenie nie należy do tanich: w polskich sklepach oferowane jest w cenie 19 tysięcy złotych. Nie jest to jednak CPU przeznaczone dla klienta indywidualnego, a biznesowego i służy głównie do wykonywania zaawansowanych obliczeń.

Użytkownik prowadzący w serwisie YouTube kanał Linus Tech Tips postanowił sprawdzić, jak procesor radzi sobie z grami na przykładzie pierwszej części Crysis - strzelanki, która nawet dzisiaj uchodzi jeden z najbardziej wymagających tytułów.

Okazało się, że Ryzen Threadripper 3990X potrafi uruchomić słynną produkcję niemieckiego studia Crytek bez konieczności używania karty graficznej. 64 rdzenie wykonują obliczenia, za które zazwyczaj odpowiada GPU.

amd_ryzen
AMD Ryzen Threadripper 3990X to bardzo wydajny i drogi procesor

Mimo dużej wydajności procesora, nie obyło się bez pewnych ograniczeń. Crysis wygląda nieco gorzej niż na tradycyjnej konfiguracji. Ponadto zauważyć można znaczny spadek wydajności - gra co jakiś czas się zatrzymuje.

Wspomniany tytuł zadebiutował na rynku w 2007 roku. Strzelanka wyznaczyła nowe standardy w jakości oprawy graficznej i przez wiele lat była wykorzystywana do testów wydajności poszczególnych zestawów komputerowych.

Następnie: Miniaturowy świat Red Dead Redemption 2 - makieta Dzikiego Zachodu w materiale fanów

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami