Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tropikalne krajobrazy z Crysisa w prezentacji silnika CryEngine. Zapowiedź remastera?

Powrót na wyspę.

Niemiecki Crytek opublikował materiał prezentujący możliwości nowej wersji silnika CryEngine o numerze 5.6. Nagranie budzi skojarzenia z wykreowaną przez studio, a obecnie nierozwijaną marką Crysis, do której prawa posiada EA.

Wideo przedstawia szereg rozwiązań graficznych dostępnych w kolejnej odsłonie technologii opracowanej przez deweloperów. Nie zabrakło więc między innymi wolumetrycznej mgły, dynamicznego oświetlenia i roślinności.

W połowie filmu rozpoczyna się podróż przez różne portale, których część skrywa lokacje oparte na dotychczasowych grach Cryteka. W pewnym momencie materiał przenosi widza do tropikalnej dżungli ze wspomnianego cyklu Crysis.

Deweloperzy zaprezentowali krótki spacer przez przepięknie wyglądającą leśną gęstwinę, a koniec wycieczki wieńczy spojrzenie na zachód słońca nad piaszczystym wybrzeżem. Do tego przelatujący w tle owad.

Nagrania wskazuje, że studio nie zapomniało o słynnej serii. Świadczy o tym nie tylko tropikalny krajobraz, ale i fakt, że na samym początku filmu, na ekranie otwierania nowego projektu, jako nazwy użytkownika użyto imienia jednego z głównych bohaterów serii - Propheta.

Piękno dżungli

To jednak nie wszystko, ponieważ we fragmencie w dżungli pojawia się muzyka inspirowana ścieżką dźwiękową z cyklu strzelanek. Ponadto na sam koniec można usłyszeć dźwięk, który w grach Crysis towarzyszył dezaktywacji kamuflażu w nanokombinezonie .

Niektórzy gracze spekulują nawet, że materiał może zwiastować powstanie oficjalnego remastera pierwszej części serii, stworzonego na najnowszej wersji silnika CryEngine. W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera przedstawiciele zespołu zapewnili jednak, że wideo jest wyłącznie „demem technologicznym”.

Następnie: Nowy Splinter Cell wkrótce - sugeruje noktowizor z oferty sklepu GameStop

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze