Oddworld: Soulstorm - premiera i najważniejsze informacje

Zmiany, walka, fabuła.

Oddworld: Soulstorm to kolejna część legendarnej, zręcznościowo-logicznej serii gier, rozpoczętej w 1997 roku. Tym razem twórcy zdecydowali się na remake Oddworld: Exoddus, czyli drugiej odsłony.

Gra jest znacznie mroczniejsza niż oryginał i wykorzystuje pomysły, które twórcy mieli już ponad 20 lat temu. Niektórych idei nie dało się zrealizować między innymi przez ograniczenia sprzętowe.

Pomimo znacznego zmodernizowania, szkielet rozgrywki pozostał niezmieniony. To połączenie gry przygodowej i platformowej z elementami logicznymi.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: brak informacji
  • Producent: Oddworld Inhabitants
  • Wydawca: Oddworld Inhabitants
  • Wydawca PL: nieznany

Data premiery

Oddworld: Soulstorm zadebiutuje w 2020 roku. Grę zapowiedziano pierwotnie w 2016 roku, przy czym miała pojawić się na rynku rok później, lecz ostatecznie datę znacznie przesunięto.

o1

Produkcja trafi wyłącznie na komputery i będzie dostępna tylko w Epic Games Store. Deweloperzy wytłumaczyli, że Epic zapewniło studiu środki, których potrzebowali do ukończenia projektu.

Fabuła i bohaterowie

Soulstorm przedstawia te same wydarzenia, o których opowiadało Exoddus. Oznacza to, że kontynuuje historię znaną z pierwszej części, gdzie główny bohater, Abe, dowiedział się, że fabryka RuptureFarms ma zamiar przerobić jego pobratymców na nowy, smaczny produkt zakładu.

o2

Protagonista postanawia więc uciec, ratując pozostałych przedstawicieli rasy Mudokonów. Wspólnymi siłami uciśnieni pracownicy niszczą fabrykę i pokonują złego Mollucka.

Soulstorm zaczyna się w momencie, w którym Abe znajduje się na pustyni wraz z trzystoma innymi Mudokonami bez jedzenia, wody i schronu. Zadaniem stworków jest znalezienie nowego domu.

Wkrótce grupa znajduje napój o nazwie Soulstorm, od którego szybko się uzależniają. Nie wiedzą jednak, że wywar przygotowano z kości ich zmarłych pobratymców.

o4

Soulstorm będzie reprezentował nieco inny klimat niż oryginalne Exoddus. Twórcy dopiero teraz mają szansę na przedstawienie bardziej makabrycznej i mroczniejszej historii - choć główne założenia pozostaną niezmienione.

Rozgrywka

Oddworld: Soulstorm to połączenie platformówki i gry logicznej. Poruszamy się w dwóch kierunkach, choć środowisko jest w pełni trójwymiarowe, a w tle sporo się dzieje (takie gry nazywa się często produkcjami 2,5D, choć twórcy używają określenia „2,9D”). Głównym zadaniem jest pokonywanie kolejnych przeszkód i dotarcie do jak największej liczby Mudokonów.

Stworki podążają za głównym bohaterem, ale możemy im również wydawać proste polecenia. Należy umiejętnie wykorzystywać wszystkie zdolności, by doprowadzić jak najwięcej pobratymców do końca poziomu.

Powraca system Quarmy, czyli karmy. Oznacza to, że wpływ na finał ma to, jak wiele Mudokonów odprowadzimy do bezpiecznego miejsca. Grę można ukończyć bez zabijania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wyeliminować każdego - nawet postacie, które należy uratować. Doprowadzi to do mrocznego, przygnębiającego zakończenia.

Abe nie potrafi walczyć wręcz, więc bliskie spotkanie z uzbrojonymi strażnikami oraz innymi niebezpiecznymi stworami nie wchodzi w grę - chyba że uratuje się ucieczką. Należy omijać przeciwników lub ich neutralizować, przykładowo rzucając jakimś obiektem. Jest też moc telepatii, która pozwala przejmować kontrolę nad oponentami.

W grze są też systemy ekonomii i craftingu, pozwalające kupować i wytwarzać różne przydatne przedmioty. Przykładowo łącząc gaśnicę z napojem energetycznym, zapalniczką i baterią, otrzymamy miotacz ognia.

Abe może podarować przedmioty podążającym za nim Mudokonom. Otrzymana butelka wody pozwoli stworkowi ugasić podpalonego kolegę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami