Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oddworld: Soulstorm najmroczniejszą odsłoną serii

Zwiastun i nowe szczegóły.

Oddworld Inhabitants opublikowało pierwszy zwiastun zapowiedzianego kilkanaście miesięcy temu Oddworld: Soulstorm - nowej odsłony serii, która w tym roku obchodzi swoje 20. urodziny. Ujawniono także garść szczegółów na temat projektu.

Zaprezentowany podczas wydarzenia EGX materiał przedstawia Mudokonów poddawanych okrutnym eksperymentom i torturom. Katusze, których doświadczają nieszczęśnicy, bardzo często prowadzą do śmierci.

Biedny Mudokon

Akcja gry toczy się po wydarzeniach przedstawionych w Oddworld: New 'n' Tasty. Niszcząc fabrykę RuptureFarms i pokonując Mullocka, Abe wzniecił „ogień rewolucji”, co wprowadziło zamęt i zachwiało podstawami globalnej ekonomii. W efekcie swoich działań, bohater stał się „Bin-Ladenem świata Oddworld”.

Produkcja skupi się na tytułowym Soulstorm Brewery - skorumpowanym koncernie zajmującym się wytwarzaniem uzależniającego napoju. Specyfik przyrządza się jednak z pomocą łez oraz kości Mudokonów. Surowce firma pozyskuje dręcząc i zabijając porywanych przedstawicieli rasy.

W wystąpieniu podczas EGX producent Lorn Lanning stwierdził, że Soulstorm jest najmroczniejszą odsłoną cyklu. Pojawią się wzorowane na masonerii sekretne organizacje, które zrobią wszystko, by utrzymać dotychczasowy porządek.

Tytuł jest kolejnym remakiem, tym razem wydanego w 1998 roku Oddworld: Exodus. Poprzednia gra - New 'n' Tasty - była świeżym spojrzeniem na pierwszą część cyklu, czyli Abe's Oddysee.

Soulstorm zaoferuje ulepszoną względem oryginału oprawę graficzną. Poprawiona warstwa wizualna pozwoliła - jak podkreślają twórcy - nadać bohaterom większej osobowości, dzięki czemu gracze poczują bliższy związek z postaciami. Lanning zwraca uwagę, że 20 lat temu było to znacznie trudniejsze.

Nie zabraknie także zmian w rozgrywce. Autorzy przygotowują nowy system ekwipunku - Abe nie tylko podniesie przedmioty, ale też skonstruuje własne obiekty. Z pomocą zebranych surowców stworzy na przykład gaśnicę, którą zgasi podpalonych zwolenników.

Bohaterowi towarzyszyć będzie 301 Mudokonów, którymi trzeba zarządzać. Niewolnicy uwolnieni z RuptureFarms postanowili pozostać ze swoim wybawicielem i w trakcie rozgrywki gracze postarają się utrzymać towarzyszy przy życiu.

Specjalny interfejs umożliwi przypisanie podwładnym określonych zadań, w tym między innymi działań obronnych. Poinformuje również, gdy zwolennicy zostaną zaatakowani lub zabici.

Oddworld: Soulstorm ukaże się w 2018 roku. Platform docelowych na razie nie podano.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze