Europa Universalis 4 i wszystkie DLC w abonamencie - na razie w ramach testów

Paradox eksperymentuje z nową formą dystrybucji.

Firma Paradox eksperymentuje z modelem abonamentowym strategii Europa Universalis 4 - opłacając subskrypcję, gracze zyskują dostęp do pełnej wersji gry i wszystkich dodatków.

Warto tu przypomnieć, że obecnie dostępne jest kilkadziesiąt DLC, w tym kilkanaście większych rozszerzeń, które uznawane są za warte posiadania.

Twórcy testują rozwiązanie z abonamentem na niewielkiej grupie początkujących graczy. Głównym celem badań zainteresowania jest ustalenie odpowiedniej ceny takiej usługi.

eudlc
Patrząc na takie ceny zestawów DLC, ewentualny abonament wydaje się ciekawym pomysłem

Nie wiadomo więc, jak zakończą się testy. Paradox uważa jednak, że abonament wydaje się idealny dla nowych odbiorców, którzy mogą poczuć się przytłoczeni dużą liczbą DLC do starszych strategii.

Deweloperzy zaznaczają, że rozważają tylko wprowadzenie dodatkowej opcji płatności, a tradycyjny model dystrybucji nie jest zagrożony. Nie wspominają też o ewentualnym wprowadzeniu subskrypcji do przyszłych gier.

Studio pracuje obecnie nad Crusader Kings 3, które zadebiutuje w 2020 roku. Kampanię zaczniemy najwcześniej w 867 roku i już w momencie premiery dostępny obszar gry obejmie nawet Indie, a wcielić będziemy mogli się także w muzułmańskich przywódców.

Źródło: Forum Paradox

Następnie: Kuźnia w Katowicach wykuwa prawdziwe miecze wiedźmińskie - na licencji CD Projekt Red

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami