Skip to main content

Dodatek do Europa Universalis 4 jedną z najniżej ocenianych pozycji na Steamie

Lawina negatywnych recenzji.

Dodatek Leviathan do Europa Universalis 4 jest jednym z najgorzej ocenianych produktów na platformie Steam. Zaledwie 10 procent ocen graczy to pozytywne recenzje.

Dla porównania, według danych SteamDB, najniżej oceniana gra może pochwalić się wynikiem 14 procent pozytywnych ocen. Nieoficjalna baza danych nie bierze jednak pod uwagę DLC, dlatego trudno stwierdzić z pewnością, że obecnie w sklepie Valve nie ma gorzej odbieranej produkcji niż Leviathan - jest to jednak wysoce prawdopodobne.

Fani krytykują przede wszystkim błędy

Rozszerzenie kosztuje 72 zł. Wprowadza między innymi system religii totemistycznych, grabieże stolic, monumenty (czyli wielkie projekty budowlane) czy nowe modele jednostek.

Gracze zwracają jednak uwagę na to, że część rozwiązań to po prostu znane już z innych dodatków mechaniki, tylko lekko przerobione. Przede wszystkim jednak najczęściej powtarzającym się zarzutem jest zupełne rozbicie balansu rozgrywki i ogrom technicznych błędów.

Notoryczne są nie tylko crashe, czyli wyłączanie się gry, ale nawet brak fragmentów tekstu czy niektórych elementów graficznych, w których miejsce wstawiono tymczasowe placeholdery. Do tego dochodzą duże problemy z optymalizacją czy psującymi się save'ami.

Wielu użytkowników zaznacza, że dodatek zostanie zapewne naprawiony w ciągu kilku miesięcy, lecz wszyscy stanowczo odradzają zakup. Europa Universalis 4 - jak inne gry od Paradoxu - pozwala przed rozpoczęciem zabawy wybrać, z zawartości których rozszerzeń chcemy korzystać.

Zobacz także