Skip to main content

Europa Universalis 4 odświeża Bałtyk. Jest też nowa husaria

Dziś premiera DLC.

Dzisiaj - 13 września - premierę ma rozszerzenie Lions of the North do Europa Universalis 4, wprowadzające nowe misje i opcje związane z narodami Morza Bałtyckiego.

„Polska, Litwa i Rzeczpospolita Obojga Narodów: Zjednocz królestwa i zapewnij tym rozległym ziemiom możliwości rozwoju, zachowując jedność w obliczu oporu krnąbrnej szlachty” - czytamy w opisie. Są też rozbudowane „drzewka” wydarzeń dla Gdańska, Zakonu krzyżackiego, Rygi, Kurlandii, państw skandynawskich i tak dalej.

Po spełnieniu określonych warunków zrekrutujemy także polsko-litewską skrzydlatą husarię. Słynna konnica jest już oczywiście dostępna w grze, ale jako standardowa kawaleria - teraz mowa o unikatowej jednostce, dodanej obok szwedzkiej piechoty karolińskiej.

Tradycyjnie, razem z płatnym rozszerzeniem (59,99 zł na Steamie) twórcy wydają także darmową aktualizację, zawierającą między innymi kolejne opcje reform, drzewko misji dla Lübecki, osiem monumentów oraz jedenaście osiągnięć. Jest też sporo zmian w balansie rozgrywki - pełna lista na oficjalnej stronie.

Zobacz także