Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis 4

Muzułmańskie nowości.

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że kolejne większe rozszerzenie do strategii Europa Universalis 4 nosi tytuł Cradle of Civilization i skoncentruje się na muzułmańskich nacjach między Nilem i Indusem.

„Przez millenia imperia walczyły na tych pustyniach i w dolinach, gdzie ludzkość postawiła kiedyś swoje pierwsze kroki na drodze do czegoś większego” - czytamy w opisie.

Feudalna teokracja

„Od Sennacheryba do wielkich khanów, skrzyżowanie handlu i nauki było także autostradą do wojen i watażków. Teraz w cieniu upadku Timurów rodzą się nowe siły, które zapewniają, że Kolebka Cywilizacji należy do nich”.

Tyle dramatycznego opisu. Graczy zainteresują zapewne nowe rozwiązania rozgrywki, które szykuje Paradox Development Studio. Rząd Mameluków postawi na sułtanów i punkty kultury, perska teokracja premiuje wiarę, a federacja plemienna w Armenii i Mezopotamii musi dbać o chwiejne porozumienie klanów.

Profesjonalizm armii pozwoli trenować wojska i rekrutować nowych generałów w czasie pokoju. Są też specjalne podatki, pobierane co 20 lat, bardziej agresywne poczynania kupców czy unikatowe perki dla krajów szyickich i sunnickich.

Zgodnie z tradycją, jednocześnie z dodatkiem ukaże się także darmowa aktualizacja, wprowadzająca między innymi odświeżoną mapę świata, z nowymi nacjami w kluczowym obszarze, na którym koncentruje się dodatek.

Premiera pod koniec obecnego roku. Nie podano konkretnej daty. Cenę ustalono na 20 euro (ok. 86 zł).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze