DualShock 5 będzie współpracował z PS4 - wynika z francuskiej strony PlayStation

Czy działa to też w drugą stronę?

Nowa wersja kontrolera DualShock - dołączona do PlayStation 5 - może być kompatybilna z PS4. Informacja pochodzi z oficjalnej, francuskiej strony japońskiego koncernu.

W tabeli podsumowującej specyfikację PS4 i PS4 Pro, w rubryce „Kompatybilne DualShocki” pojawia się zarówno DS4, jak i DS5. Nowy kontroler nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale prawdopodobnie będzie to właśnie DualShock 5.

ds5
Jeżeli informacja miałaby być pomyłką, dlaczego nie usunięto jej przez tak długi czas?

Zastanawiający jest jedynie fakt, że informacja pojawia się wyłącznie na francuskiej wersji tabeli - oraz że treści na stronie ostatnio zaktualizowano rzekomo 19 stycznia 2017 roku.

Do momentu oficjalnego potwierdzenia funkcji przez Sony należy więc podchodzić do wieści z rezerwą. Jeżeli informacja okaże się prawdziwa, być może z PS5 kompatybilny będzie też aktualny kontroler, DualShock 4.

ds2
Nowy kontroler wygląda niemal tak samo jak DS4 - przynajmniej w aktualnej wersji

Należy jednak pamiętać, że urządzenia różnią się możliwościami. DS5 korzysta z haptycznego systemu wibracji, pozwalającego przykładowo odrzuć fakturę „dotykanego” przedmiotu, a także adaptacyjne triggery, stawiające zmienny opór. Ewentualne podłączenie DS4 do PS5 pozbawiłoby użytkownika tych funkcji.

Microsoft potwierdził już, że kontroler od Xbox Series X będzie współgrał z Xboksem One, a pad od starszej konsoli z nową generacją.

Źródło: PlayStation

Następnie: Bonusy z pre-orderów Star Wars Jedi: Upadły Zakon odblokowane dla wszystkich

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami