Deweloper udostępnił swoją grę na torrentach, sprzedaż tytułu wzrosła o 400%

Hojni piraci.

Po słabych wynikach osiągniętych przez strzelankę dwuwymiarową Danger Gazers, deweloper opublikował grę na stronie z torrentami, The Pirate Bay. Twierdzi, że po tym zabiegu sprzedaż wzrosła o 400 procent.

W opisie pliku Shota Bobokhidze poprosił „piratów” o ewentualne wsparcie i kupienie produkcji na Steamie, jeśli spełniła oczekiwania.

Zrzut_ekranu__645_
Gra dostępna dla każdego

„Nie ma tu żadnego haczyka, żadnych opcji zarezerwowanych wyłącznie dla Steama, po prostu w pełni funkcjonalna gra. Jako deweloper, moją jedyną prośbą jest, abyś rozważył wsparcie i kupno gry, jeżeli podoba ci się Danger Gazers i chciałbyś więcej takich gier indie w przyszłości” - czytamy na The Pirate Bay.

Wzrost zainteresowania potwierdzają recenzje na platformie Valve. Użytkownicy bardzo ciepło wypowiadają się o twórcy.

„Ta gra to nie moja bajka, ale z radością wsparłem dewelopera” - napisał jeden z nabywców. „Deweloper udostępnił torrent dla osób, które nie mogą kupić gry. Dla mnie to natychmiastowy zakup” - stwierdził inny.

d2
Danger Gazers ma dość nieskomplikowaną oprawę

W rozmowie z Polygonem Bobokhidze stwierdził, że rozumie osoby, które nie mogą sobie pozwolić na kupno gry: „Dorastałem w sytuacji, gdzie piractwo było jedynym sposobem na zdobycie nowego oprogramowania” - stwierdził.

„Jest wiele osób, które nie mogą czegoś kupić, ale chcą wesprzeć [twórców - red.] w inny sposób, chociażby marketingiem szeptanym, dzieleniem się wrażeniami w mediach społecznościowych lub mailem ze wsparciem i opinią” - tłumaczy Bobokhidze.

Oprócz zwiększenia sprzedaży o 400 proc., deweloper twierdzi, że podwoiła się też liczba użytkowników, którzy mają Danger Gazers na liście życzeń.

„I to nie koniec, niektóre miłe osoby przekazały dwa razy więcej, niż kosztuje gra [35,99 zł na Steamie - red.]. Otrzymałem też mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy okazali wsparcie. Jestem wdzięczny, że moja wiadomość była jasna” - dodał Shota Bobokhidze.

Źródło: Polygon, The Pirate Bay, Steam

Następnie: Rok z PS4 w podsumowaniu. Sony rozdaje nagrody i prezentuje statystyki każdego gracza

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami