Darksiders Genesis - koń, przyzywanie, walka konno

Informacje dotyczące wierzchowca.

Jednym z elementów w Darkisders Genesis jest możliwość korzystania z przyzywanego przez bohaterów konia. Zwierzę umożliwia nie tylko szybsze przemieszczanie się, ale także prowadzenie walki.

017

Jazda konno (1) pojawia się już w pierwszym rozdziale gry. Podczas jazdy wierzchowcem na dole ekranu jest wyświetlana jego wytrzymałość (2), a także klawisze odpowiedzialne za szarżę (3) oraz inne ataki (4).

Z konia możesz też w każdej chwili zejść (5). Należy bowiem pamiętać, że interakcje z różnymi przedmiotami czy ich podnoszenie, mogą odbywać się tylko na piechotę. Aby przyzwać wierzchowca należy wcisnąć ten sam klawisz, co w przypadku zsiadania z niego.

018

Po natknięciu się na przeciwników możesz ich zaatakować (6) podczas jazdy. Szarża sprawdza się nieźle w atakach na grupy mniejszych rywali, natomiast pozostałych możesz ostrzeliwać z dystansu.

019

Należy przy tym pamiętać, że jeśli rywale trafią kilkukrotnie wierzchowca, to bohater z niego spadnie i będzie mógł przyzwać go z powrotem dopiero po pewnym czasie (7).

020

Trzeba też pamiętać, że konia można przyzywać tylko w niektórych miejscach - najczęściej na otwartych obszarach. W innych lokacjach jest to niemożliwe, o czym świadczy specjalna ikona (8).

Następnie: Darksiders Genesis - powrót do etapów, zmiana poziomu trudności

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - rdzenie i rozwój bohaterów, awansowanie postaci, punkty doświadczenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami