Darksiders Genesis - koń, przyzywanie, walka konno

Informacje dotyczące wierzchowca.

Jednym z elementów w Darkisders Genesis jest możliwość korzystania z przyzywanego przez bohaterów konia. Zwierzę umożliwia nie tylko szybsze przemieszczanie się, ale także prowadzenie walki.

017

Jazda konno (1) pojawia się już w pierwszym rozdziale gry. Podczas jazdy wierzchowcem na dole ekranu jest wyświetlana jego wytrzymałość (2), a także klawisze odpowiedzialne za szarżę (3) oraz inne ataki (4).

Z konia możesz też w każdej chwili zejść (5). Należy bowiem pamiętać, że interakcje z różnymi przedmiotami czy ich podnoszenie, mogą odbywać się tylko na piechotę. Aby przyzwać wierzchowca należy wcisnąć ten sam klawisz, co w przypadku zsiadania z niego.

018

Po natknięciu się na przeciwników możesz ich zaatakować (6) podczas jazdy. Szarża sprawdza się nieźle w atakach na grupy mniejszych rywali, natomiast pozostałych możesz ostrzeliwać z dystansu.

019

Należy przy tym pamiętać, że jeśli rywale trafią kilkukrotnie wierzchowca, to bohater z niego spadnie i będzie mógł przyzwać go z powrotem dopiero po pewnym czasie (7).

020

Trzeba też pamiętać, że konia można przyzywać tylko w niektórych miejscach - najczęściej na otwartych obszarach. W innych lokacjach jest to niemożliwe, o czym świadczy specjalna ikona (8).

Następnie: Darksiders Genesis - powrót do etapów, zmiana poziomu trudności

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - rdzenie i rozwój bohaterów, awansowanie postaci, punkty doświadczenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami