Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darksiders Genesis - rdzenie i rozwój bohaterów, awansowanie postaci, punkty doświadczenia

Sposoby wzmacniania Waśni i Wojny.

W trakcie rozgrywki będziesz kontrolował dwie postacie - Wojnę oraz Mściwość. Wraz z postępami w zabawie bohaterowie będą otrzymywać dostęp do coraz lepszych broni, umiejętności i ulepszeń.

W przeciwieństwie do wielu tytułów, gdzie rozwijamy bohaterów, w Darksiders: Genesis nie zdobywasz jednak punktów doświadczenia ani nie awansujesz na kolejne poziomy rozwoju postaci. Tutaj wszystko opiera się na rdzeniach oraz elementach, które możesz znaleźć w trakcie gry lub zakupić u handlarzy.

Rdzenie są to fioletowe (1) lub żółte kule pojawiające się na mapach po walce z rywalami. Pierwszy typ odnosi się do powszechnych wrogów, natomiast drugi jest związany z silniejszymi oponentami oraz bossami.

Aby skorzystać z rdzeni należy przejść do menu i wybrać z niego opcję o nazwie Rdzenie istoty (2).

Pojawi się ekran z drzewkiem rozwoju (3). Aby zacząć je wypełniać należy włożyć jakikolwiek fioletowy rdzeń do gniazda kluczowego (4). Następnie będziesz mógł dokładać kolejne rdzenie do gniazd zwykłych (5), mniejszych (rdzenie fioletowe) oraz specjalnych (6) (złote rdzenie).

Po kliknięciu na dane gniazdo pojawi się nowe menu z dostępnymi rdzeniami (7). Po najechaniu na któryś z nich zobaczysz jego opis i poszczególne poziomy rozwoju (8) oraz statystyki wpływające na bohaterów (9). Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z któregoś rdzenia, to wystarczy go wybrać.

Aby rdzeń zadziałał należy pamiętać o jednej zasadzie - w drzewku musi być ciągłość kolejnych rdzeni (10). Jeśli jej zabraknie, to znaczy daną gałąź drzewa spróbujemy obsadzić nie po kolei (11), to pojawi się komunikat (12) o braku aktywacji rdzenia , przez co nie będzie on oddziaływał na bohaterów.

Druga ważna zasada przy obsadzaniu rdzeni dotyczy ich rodzajów. Te są podzielone na trzy typy związane z ikonami. Są to rdzenie:

  • Ataku - ikona miecza (13)
  • Gniewu - specjalny symbol (14)
  • Zdrowia - serce (15)

Aby w pełni skorzystać siły rdzenia należy umieścić go w gnieździe z takim samym symbolem (np. miecz dopasować do miecza). W innym przypadku siła działania rdzeni będzie dużo mniejsza.

Jeśli chodzi o kolejne poziomy rozwijania rdzeni, to uzyskuje się je poprzez zabijanie przeciwników danego rodzaju lub kupowanie ich u handlarzy. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości danego typu rdzeni, jego poziom stanie się wyższy, a moce większe.

Następnie: Darksiders Genesis - koń, przyzywanie, walka konno

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - monety przewoźnika, rdzenie, klucz oszusta, drzwi oszusta

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze