Half-Life: Alyx to nowy projekt Valve tworzony z myślą o VR?

Aktualizacja: Gra oficjalnie zapowiedziana.

Aktualizacja: Valve oficjalnie zapowiedziało Half-Life: Alyx. Prawdopodobnie w reakcji na przedwczesne ujawnienie projektu. Szczegóły zostaną opublikowane w najbliższy czwartek, 21 listopada. Możliwe, że otrzymamy też pierwszy teaser.

Na chwilę obecną nieznane są platformy docelowe, ale logo Steam VR sugeruje, że gra będzie wspierać wszystkie urządzenia do wirtualnej rzeczywistości na PC.

Anonimowy internauta, który ujawnił przed oficjalną zapowiedzią grę DOTA Underlords, twierdzi, że nowa gra od Valve to Half-Life: Alyx. Ma być tworzona z myślą o technologii VR.

Zapowiedź zaplanowano podobno na 12 grudnia - produkcja ma zostać ujawniona podczas gali The Game Awards. Sama informacja o grze pochodzi z transkrypcji wywiadu przeprowadzonego przez Geoffa Keighley'a.

alx
Alyx znamy, rzecz jasna, z Half-Life 2

Z fragmentów rozmów, pozyskanych przez leakera w niewyjaśniony sposób, wynika też, że Half-Life: Alyx ma ukazać się już w marcu 2020 roku.

Rozmówca Geoffa podkreśla też, że użytkownik widzi całe ciało głównej bohaterki, które odpowiednio reaguje nie tylko na ruch gracza, ale i na wydarzenia na ekranie - na przykład nerwowo odskakując na widok zombie.

HMD_1
Gogle VR Valve Index kosztują ponad 4 tys. zł

Valve nie skomentowało jeszcze doniesień o nowej produkcji. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu w plikach aktualizacji silnika gry Dota 2 pojawiła się wzmianka o projekcie Citadel, potencjalnie związanym z uniwersum Half-Life.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Streamer gra w Star Wars Jedi: Upadły Zakon mieczem świetlnym i rękawicą do używania Mocy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami