Polski symulator pszczoły pozwala użądlić człowieka i walczyć z innymi owadami

Gra debiutuje na PC i konsolach.

Dzisiaj na PC, PS4, Xbox One i Switch debiutuje Bee Simulator, czyli polska produkcja, która pozwala graczom wcielić się w pszczołę. Komputerowa wersja przez rok będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store.

Gracze mogą swobodnie zwiedzać park inspirowany nowojorskim Central Parkiem i wykonywać czynności charakterystyczne dla owada. Nie brakuje na przykład zbierania pyłu i możliwości użądlenia niczego niespodziewających się ludzi - w tym dzieci.

Są również walki z osami i innymi pszczołami. Pojedynki sprowadzają się do wciskania stosownych przycisków w odpowiednim momencie - jeżeli wykonamy serię czynności idealnie, wyprowadzimy atak lub obronimy się przed ciosami wroga.

Produkcja jest skierowana do młodszego odbiorcy i zawiera wiele informacji edukacyjnych. Gra oferuje kampanię fabularną, w której staramy się uratować zagrożony rój przed ludźmi, którzy chcą ściąć drzewo z ulem.

W tytule jest także lokalny tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Całość okraszona jest zaś muzyką przygotowaną przez Mikołaja Stroińskiego - kompozytora ścieżki dźwiękowej do między innymi Wiedźmina 3.

Ujawnione materiały sugerują, że choć projekt nazywany jest symulatorem, nie brakuje wielu uproszczeń. Przykładowo prawdziwa pszczoła po użądleniu ofiary powinna stracić żądło i umrzeć, tymczasem w produkcji żyje dalej.

Natomiast rozgrywka jest zręcznościowa, zwłaszcza w trakcie zbierania pyłu, polegającego na przelatywaniu przez unoszące się nad kwiatami świecące pierścienie. Ponadto można skorzystać ze wzorowanej na Wzroku Orła z Assassin's Creed wizji, zaznaczającej położenie ważnych obiektów.

Za Bee Simulator odpowiada polskie Varsaw Games, które składa się z osób pracujących wcześniej w Vivid Games, CI Games, The Farm 51, Bloober Team i Flying Wild Hog.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami