Serial Wiedźmin to bardziej horror niż fantasy - twierdzi technik efektów specjalnych

Ciekawe spostrzeżenia.

Serial Wiedźmin to w większym stopniu horror niż typowe fantasy - tak stwierdził Julian Parry, który nadzorował prace nad efektami specjalnymi pierwszego sezonu.

- Myślę, że to naprawdę idzie bardziej w stronę horroru - powiedział Parry w rozmowie z magazynem SFX. - Mogę śmiało powiedzieć, że to nie fantastyka. To znaczy... To fantasy, ale w bardzo przyziemnym, horrorowym sensie.

Screenshot_29
Nawet jeśli nie horror, to na pewno dark fantasy

Specjalista przywołał między innymi projekt strzygi jako przykład jednego z elementów, które w serialu Netflixa mają bardziej zbliżać całość do estetyki horroru niż tradycyjnej fantastyki.

Wiedźmin zadebiutuje na platformie streamingowej 20 grudnia. Producentka zaznaczyła niedawno, że ma pomysły na siedem sezonów, a druga seria jest już niemal pewna.

Historia skupi się na wydarzeniach znanych z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, choć wątki z poszczególnych opowieści będą się przeplatać i zostaną wyraźniej połączone, by lepiej przedstawić wszystkie postacie i zachodzące w nich zmiany.

Źródło: Gamesradar

Następnie: Mocny listopad z Origin Access Premier - Need for Speed Heat i Star Wars Jedi: Fallen Order

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami