Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producentka Wiedźmina od Netflixa zaplanowała fabułę na 7 sezonów

Ambitne zamiary twórców.

Pierwszy sezon realizowanego dla Netflixa serialu Wiedźmin ukaże się w przyszłym miesiącu, ale okazuje się, że twórcy mają w planach co najmniej siedem odsłon.

Producentka projektu - Lauren S. Hissrich - udzieliła niedawno wywiadu pismu SFX Magazine. W rozmowie przyznała, że przygotowała historię, którą zamierza przedstawić na przestrzeni paru części produkcji.

- Rozplanowałam fabułę na siedem sezonów. Teraz jednak skupiamy się na przedstawieniu opowieści w taki sposób, by przyciągnęła widzów na kolejne lata. Najgorszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić, to całą naszą energię włożyć tylko w jedną serię, nie myśląc o przyszłym rozwoju postaci - tłumaczy.

Nie zabraknie walk

Treści do zaadaptowania twórcom nie powinno szybko zabraknąć. Wiedźmińska saga autorstwa Andrzeja Sapkowskiego składa się z dwóch zbiorów opowiadań, pięciotomowego cyklu oraz powieści „Sezon burz”.

Oczywiście fakt, że Hissrich ma plan na aż siedem odsłon, nie oznacza, że właśnie tyle powstanie. Na razie Netflix oficjalnie nie zamówił drugiego sezonu, choć nieoficjalne informacje z maja sugerują, że prace nad kolejną serią rozpoczną się najpóźniej w styczniu. To samo źródło wskazało potwierdzoną niedawno datę premiery serialu.

W obsadzie produkcji jest między inny Henry Cavill - aktor znany z roli Supermana z adaptacji komiksów DC wciela się w Geralta z Rivii. Wystąpią również Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Anna Shaffer jako Triss.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin zadebiutuje 20 grudnia na platformie Netflix. Złoży się z ośmiu odcinków, które zostaną udostępnione jednocześnie.

Źródło: PC GamesN

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze