Smartfon Xiaomi za prawie 3000 dolarów. Mi Mix Alpha z zaskakującym ekranem

Wyświetlacz także z tyłu urządzenia.

Firma Xiaomi zaprezentowała oryginalny, nietypowy smartfon - model Mi Mix Alpha oferuje stosunek ekranu do obudowy o wartości 180 procent. Wyświetlacz zakrzywia się i obejmuje też tył urządzenia.

Telefon to projekt koncepcyjny, ale trafi do sprzedaży - będzie dostępny w grudniu, na początku wyłącznie w Chinach, za ponad 11 tys. zł.

Mi_MIX_Alpha_06

Mi Mix Alpha wyposażono w ten sam procesor, co również ujawniony niedawno Mi 9 Pro - a więc Snapdragona 855 Plus. Do tego 12 GB RAM-u i wsparcie dla 5G oraz bateria o pojemności 4050 mAh.

Wyróżniający się smartfon oferuje też aparat z obiektywem 108 Mpx z sensorem 1/1,33. Zdjęcia wykonamy w rozdzielczości 12032 x 9024.

Co ciekawe, w ogóle nie zaoferowano przedniego aparatu. Na tylnym panelu urządzenia jest ekran, dlatego do selfie wykorzystamy główny obiektyw, widząc kadr przed sobą.

Xiaomi ujawniło też telewizor Mi Full Screen TV Pro z ekranem 4K, praktycznie bezramkowym (screen-to-body ratio 97%) i czterordzeniowym procesorem Amlogic T972 1,9Ghz.

Następnie: Mod do Skyrima znacząco obniża jakość grafiki - gra wygląda jak sprzed ponad 20 lat

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami