I, the Inquisitor tytułem gry na podstawie powieści Jacka Piekary. Pierwsze informacje i grafiki

Beta w 2021 roku.

Gra na motywach tzw. „Cyklu Inkwizytorskiego” autorstwa Jacka Piekary nosi tytuł I, the Inquisitor. Na konferencji zorganizowanej przez twórców ze studia The Dust przedstawiono pierwsze informacje, między innymi o świecie czy dialogach. Nie zabrakło też grafik koncepcyjnych.

Gra zaoferuje rzekomo system dialogów oparty na emocjach, których użyjemy, wchodząc w interakcję z postaciami. Przykładowo, możemy u podejrzanej o herezję osoby wzbudzić zaufanie, ale również strach.

in1
I, the Inquisitor. Źródło: Game Exe

Bohater będzie musiał przeanalizować, która linia dialogowa będzie najodpowiedniejsza w przypadku danej rozmowy, sytuacji oraz nastawienia odbiorcy. Źle dobrane wypowiedzi mogą mieć negatywne skutki. Podano przykład karczmarza, który przez wcześniejsze znieważenie nie chce ujawnić bohaterowi cennych informacji.

Studio The Dust przyznaje, że nie dysponuje budżetem pozwalającym na stworzenie dużego, otwartego świata. Miejscem akcji będzie miasto średniej wielkości. Nie zabraknie jednak różnorodnych dzielnic, przykładowo slumsów, uliczek mieszczańskich czy najbogatszych dystryktów.

in2
I, the Inquisitor. Źródło: Game Exe

Warstwa graficzna nawiązuje według deweloperów do dzieł Hieronima Boscha, a dzięki charakterystycznemu stylowi, gra ma rzekomo wyglądać zadowalająco nawet lata po premierze.

Co ciekawe, twórcy wielokrotnie odnosili się podczas prezentacji do produkcji studia Quantic Dream, czyli chociażby Heavy Rain czy Detroit: Become Human. Wygląda więc na to, że inspirują się grami francuskiego zespołu.

in3
I, the Inquisitor. Źródło: Game Exe

Nie podano daty premiery, ale gra zadebiutuje na PC i konsolach następnej generacji - w Polsce w edycji zwykłej i kolekcjonerskiej. Wiadomo natomiast I, the Inquisitor otrzyma betę w 2021 roku oraz kategorię wiekową +18.

„Cykl Inkwizytorski” opowiada o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. W powieściach Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, by ukarać swoich prześladowców i przeciwników.

in4
I, the Inquisitor. Źródło: Game Exe

Główny Bohater jest natomiast sługą Bożym, wypełniającym jego wolę - często w bardzo brutalny sposób. Powstało już 13 tomów o przygodach inkwizytora.

Źródło: Game Exe

Następnie: Cyberpunk 2077 z pełną nagością w scenach seksu. Genitalia głównej postaci zależne od typu ciała

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami