Twórcy Wiedźmina 3 nie lubią banalnych misji kurierskich

„Nie przygotowujemy takich zadań”.

Twórcy Wiedźmina 3 przyznali, że nie są zwolennikami prostych misji kurierskich, których deweloperzy starają się nie implementować do własnych produkcji.

Starszy projektant zadań w Cyberpunk 2077 - Philipp Weber - udzielił wywiadu moderatorom forum studia CD Projekt Red. W rozmowie ujawnił, że polski zespół unika wyzwań, które wymagają od gracza gromadzenia i dostarczania wskazanych przedmiotów.

- Kiedy zacząłem pracować nad Wiedźminem 3, mieliśmy ogromny dokument z pomysłami na misje. Jedna z nich polegała na zebraniu listów rozrzuconych po świecie, za co przewidziana byłaby nagroda. Propozycję odrzucono, a ówczesny główny projektant questów, Mateusz Tomaszkiewicz, skomentował: „Nie. Robimy. Zadań. Kurierskich!” - wspomina deweloper.

wiedzmin_krwawy_baron
Wielu uważa, że misje z Krwawym Baronem są najlepsze w Wiedźminie 3

Weber jednocześnie zaznacza, że wszystko zależy od kontekstu. Tłumaczy, że tego typu wyzwania mogą czasem pojawić się w grach CD Projekt Red, o ile są obudowane interesującą historią, a gracz ma do realizacji jeszcze innego rodzaju cele.

Wypowiedź dewelopera sugeruje, że podobną taktykę studio objęło w przypadku Cyberpunk 2077. W najnowszej produkcji zespołu nie uświadczymy więc nieskomplikowanych misji kurierskich, chyba że będą częścią większego zadania.

cyber_kurier
Złożone zadania pojawią się zapewne też w Cyberpunk 2077

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Wspomniana gra - oparta na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha - zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One. W planach też wersja na Google Stadia.

Źródło: Forum CD Projekt Red

Następnie: Relaksująca podróż przez świat Shenmue 3 w nowym zwiastunie

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami