Death Stranding - 50 minut rozgrywki. Gracze pomogą innym w zabawie

Gameplay z komentarzem Hideo Kojimy.

Hideo Kojima na targach Tokyo Game Show zaprezentował trwający niespełna 50 minut gameplay z Death Stranding. Nagranie - pierwsze z trzech zaplanowanych - przedstawia właściwą rozgrywkę.

W materiale wyjaśniono między innymi działanie funkcji wieloosobowych. Okazuje się, że gracze pomogą pozostałym użytkownikom - w toku zmagań natkniemy się na pozostawione przez innych przydatne wskazówki oraz przedmioty pokroju drabin i motocykli.

To nie wszystko, ponieważ pojawi się opcja poproszenia o pomoc w trakcie walki. W ukazanej w wideo potyczce z bossem kierujący postacią wysłał prośbę do znajomego o użyczenie dodatkowych zasobów. Co ciekawe, zachowanie pomocników można oceniać „lajkami”.

Na początku misji wyposażymy głównego bohatera - Sama - w ładunek, którego dostarczenie we wskazane miejsca jest jednym z celów w grze. Im więcej zapasów przeniesiemy, otrzymamy lepszą nagrodę, ale wyższa waga noszonego towaru znacznie spowalni postać.

ds_gameplay_tgs
Sam spędzi wiele czasu na eksploracji otoczenia

Zobacz: Death Stranding - premiera i najważniejsze informacje

Wyzwaniem jest przemieszczanie się po mapie z ciężkimi paczkami na plecach. Przykładem jest jedna z pierwszych scen materiału, gdy podopieczny ma problem z przedostaniem się przez rzekę: ma kłopoty ze złapaniem równowagi i ostatecznie się przewraca.

Dźwiganie wielu kilogramów szybko męczy Sama, ale energię można zregenerować snem lub napojami energetycznymi. Trzeba też dbać o buty, które niszczą się w toku zabawy, a także o stan psychiczny dziecka w pojemniku - jeżeli niemowlak zacznie płakać, należy go uspokoić.

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada na PS4.

Następnie: Twórcy Wiedźmina 3 nie lubią banalnych misji kurierskich

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami