Twórcy The Sims pracują nad nową grą

W formie usługi.

Należące do Electronic Arts studio Maxis, czyli twórcy The Sims, pracują nad nową grą. Z ogłoszenia o pracę wynika, że mowa o zupełnie nowej marce, więc nie chodzi o kolejną część „symulatorów życia”.

Zespół poszukuje dewelopera, który obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego nowego projektu. Zainteresowani muszą mieć doświadczenie w projektowaniu „starczających na długo gier-usług”.

f1
Przykładem gry-usługi jest chociażby Fallout 76

Gry-usługi to produkcje, które przez długie miesiące, a nawet lata, są wspierane i ulepszane przez deweloperów - najczęściej w formie bezpłatnych dodatków. Być może Maxis zrezygnuje więc z modelu wykorzystanego w przypadku serii The Sims, której to poszczególne odsłony otrzymują kolejne płatne DLC.

Ponadto, produkcja zmierza prawdopodobnie na PC oraz urządzenia mobilne - EA wymaga doświadczenia w tworzeniu gier właśnie na te platformy. Ogłoszenie sugeruje też, że nowy tytuł będzie grą na licencji.

Co ciekawe, wpis zamieszczony na LinkedInie ujawnia, że Maxis ma nowe biuro w Austin, stolicy Teksasu. Seria The Sims powstała w Redwood City w stanie Kalifornia, gdzie EA ma siedzibę.

Od 2004 roku Maxis zaprojektowało jedynie trzy gry nie powiązane z cyklem o Simach - Spore, Darkspore i SimCity.

Źródło: LinkedIn

Następnie: Blair Witch to gra na 5-6 godzin. Twórcy przygotowali kilka zakończeń

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami