Valve pracuje nad grą w uniwersum Half-Life?

Citadel.

W plikach aktualizacji silnika Source 2 do gry Dota 2 pojawiła się wzmianka o projekcie Citadel. Możliwe, że to nowa gra związana z marką Half-Life - tytułowa Cytadela to siedziba organizacji, z którą walczą bohaterowie drugiej części serii.

Tyler McVicker z Valve News Network poinformował, że update silnika wyraźnie wskazuje, że tajemnicza produkcja nie jest grą VR. Jakiś czas temu pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat Half-Life'a tworzonego z myślą właśnie o rzeczywistości wirtualnej.

half_life_2_the_citadel
Cytadela to główna siedziba Kombinatu, który rządzi na Ziemi w uniwersum Half-Life

Zawarte w aktualizacji informacje wskazują zdaniem McVickera między innymi na to, że w grze znajdzie się element skradankowy, minimapa i komputerowi przeciwnicy.

Citadel powstaje podobno na tej samej wersji Source 2, co Dota 2 - oznaczałoby to, że moglibyśmy otrzymać grę z identyczną kamerą, a więc akcję obserwowalibyśmy z góry.

Valve często rozpoczyna prace nad różnymi projektami, które ostatecznie nie zostają opublikowane - w przeszłości wielokrotnie pojawiały się na przykład przesłanki wyraźnie sugerujące, że powstaje Left 4 Dead 3. Możliwe więc, że Citadel nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Powiązane gry

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami