W ofercie sklepu Microsoftu pojawił się abonament Xbox Game Pass w wersji PC (odrębnej od konsolowej). Cenę za miesiąc ustalono na 18,99 zł, ale obecnie trwa promocja, w ramach której nowi klienci mogą nabyć subskrypcję za 4 zł.

Z informacji na karcie katalogowej wynika, że usługa - którą koncern z Redmond zapewne w pełni zaprezentuje podczas dzisiejszej konferencji przed targami E3 - znajduje się w fazie beta. Nie jest jasne jednak, co to dokładnie oznacza i czy wpłynie na funkcjonalność.

Xbox Game Pass na PC na początku zaoferuje ponad 100 gier. Serwis GG.deals opublikował rzekomą listę produkcji, do których uzyskają abonenci. W katalogu są nie tylko tytuły Microsoftu, ale też Football Manager 2019, Hellblade, The Surge, Vampyr i Metro Exodus.

metro_exodus_pc_game_pass
Metro Exodus najwyraźniej pojawi się w Xbox Game Pass na PC

Zestawienie jest nieoficjalne, ale powstało najprawdopodobniej w oparciu o opublikowaną przez Microsoft wersję beta nowej aplikacji Xbox, która powinna zastąpić dotychczasowy sklep na PC. Program pozwoli między innymi przeglądać pozycje z subskrypcji.

Pojawi się też możliwość prowadzenia rozmów tekstowych i głosowych z innymi posiadaczami komputerów osobistych i właścicielami Xbox One. Do tego opcja sortowania produkcji według gatunków.

xbox_aplikacja
Aplikacja Xbox dla PC

Warto zaznaczyć, że choć niektórzy mogą już wykupić abonament i pobrać dostępne w usłudze gry, część osób nadal ma problemy ze ściągnięciem tytułów. Niewykluczone, że do działania wymagana jest najnowsza - majowa - aktualizacja Windows 10, oznaczona numerem 1903.

Tak jak na konsolach, biblioteka Xbox Game Pass na PC będzie regularnie rozszerzana. Ponadto subskrybenci otrzymają 20 procent rabatu na zakup danych produkcji na własność oraz 10 procent zniżki na DLC.

Źródło: Microsoft Store, GG.deals

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.