Serial Wiedźmin od Netflixa - nietypowe pancerze Nilfgaardu na zdjęciach z planu

Wyposażenie Cesarstwa.

Dziennikarze portalu Redanian Intelligence udostępnili kolejny zestaw nieoficjalnych materiałów z planu przygotowywanego dla platformy Netflix serialu Wiedźmin - obrazki i nagrania.

Opublikowane przez serwis fotografie prezentują z bliska wyposażenie żołnierzy Nilfgaardu. Na zdjęciach widoczni są żołnierze Cesarstwa ubrani w czarne zbroje, przy czym postaciom zasłoniono twarze, by zaoszczędzić kłopotów aktorom.

Uwagę zwraca przede wszystkim dosyć nietypowy projekt pancerzy, które znacząco odbiegają od odpowiedników znanych z serii gier studia CD Projekt Red. Napierśnik i inne elementy pokryte są liniami, przypominającymi fałdy - ekwipunek nadaje armii demoniczny wygląd.

wiedzmin_nilfgaard_pancerze
Serialowi Nilfgaardczycy
nilfgaard_pancerze2
Pancerz Nilfgaardu w całej okazałości

Redakcja portalu udostępniła również wideo będące montażem krótkich filmów z planu. Nagranie przedstawia Nilfgaardczyków w różnych sytuacjach - w jednej ze scen stoją pośród mgły, a w innej spacerują po lesie.

Miłośnikom twórczości Andrzeja Sapkowskiego serialowe wyposażenie Cesarstwa rządzonego przez Emhyra nie przypadło jednak do gustu. Swoje niezadowolenie wyrażają w komentarzach publikowanych w mediach społecznościowych, krytykując wygląd ekwipunku.

Co ciekawe, dziennikarze Redanian Intelligence weszli też w posiadanie zdjęcia prezentującego postać skrytą w cieniu. Charakterystyczny hełm z piórami sugeruje, że tajemniczym bohaterem jest znany z książkowego pierwowzoru Cahir, czyli dezerter Nifgaardu.

Nie są to pierwsze materiały, które koncentrują się na armii Emhyra. W ubiegłym tygodniu ujawniono fotografie oraz filmy ukazujące wojskowy obóz, w tym namioty i maszyny oblężnicze, ale z daleka.

wiedzmin_cahir
Postać, która może być Cahirem

Zobacz: Wiedźmin: serial Netflix - premiera, aktorzy, ciekawostki

Data premiery serialu Wiedźmin nie jest na razie znana, choć z nieoficjalnych informacji wynika, że produkcja na platformie Netflix zadebiutuje 20 grudnia. Pierwszy sezon złoży się łącznie z sześciu odcinków.

Źródło: Redanian Intelligence

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami