Wczoraj, 21 maja, na PC i PS4 zadebiutowało Observation. To nietypowy psychologiczny thriller, w którym wcielamy się w SAM-a, sztuczną inteligencję działającą na stacji kosmicznej. Gra otrzymuje wysokie oceny w recenzjach.

Akcję produkcji osadzono w 2026 roku. Po tajemniczym wypadku wspomnianego obiektu, Dr. Emma Fisher włącza komputer podkładowy. Zadaniem gracza jest współpraca z kosmonautką, a także znalezienie odpowiedzi na pytanie, co stało się na stacji i czy pozostali członkowie załogi przeżyli.

Jako sztuczna inteligencja możemy kontrolować obiekty będące częścią infrastruktury stacji kosmicznej: korzystać z kamer, a także uzyskiwać dostęp do włazów bezpieczeństwa, laptopów czy specjalistycznego ekwipunku.

Observation uzyskuje wysokie oceny od serwisów branżowych. Wersja PC figuruje w serwisie Metacritic z notą na poziomie 81 punktów. Oto kilka przykładowych recenzji:

obs2
Po załodze stacji nie ma śladu

Observation jest dziełem studia No Code, odpowiedzialnego za równie nietypową grę przygodową Stories Untold.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.