Szukasz gry dla dzieci na PS4? Sprawdź Crayola Scoot

Kolorowa przygoda nie tylko dla najmłodszych.

Chociaż w Crayola Scoot jeździmy nie na deskorolce, a na hulajnodze, to produkcja przypomina najbardziej serię Tony Hawk lub Skate - jest także bardzo kolorowa i satysfakcjonująca, oferując wiele interesujących trybów oraz ciekawą koncepcję zabawy.

Przede wszystkim, Crayola Scoot jest całkowicie pozbawiona przemocy i nawet zderzenia z innymi graczami na arenie przedstawione są komiksowo, jak zresztą cała gra. Produkcja jest bowiem bardzo kolorowa, co na pewno spodoba się młodszym graczom.

Crayola Scoot jest przede wszystkim grą dla dzieci - chociaż nieco starszych, o czym później - ale i dorośli powinni bawić się przy niej naprawdę dobrze.

Na początku zabawy tworzymy postać w bardzo prostym edytorze. Wybieramy także kolor, który ma ogromne znaczenie nie tylko pod względem wyglądu postaci.

Crayola_Scoot_gry_dla_dzieci_02
Im więcej akrobacji, tym na planszy więcej naszego koloru

Cała gra opiera się bowiem na kolorowaniu dostępnych plansz, za pomocą swojej hulajnogi. Jadąc przed siebie pozostawiamy kolorowy ślad lub większe „kleksy”, gdy zdecydujemy się na wykonywanie specjalnie premiowanych akrobacji lub zamalujemy wskazane miejsca.

Zasady zabawy w założeniu są więc dość proste, ale jeśli myślimy o Crayola Scoot w kontekście gry dla dzieci, musimy wyraźnie zaznaczyć, że gra może okazać się trudna na samym początku.

W trakcie zabawy warto więc towarzyszyć najmłodszemu, aby wspólnymi siłami nauczyć się trików na hulajnodze i podstawowej mechaniki działania. Tym bardziej, że gra oferuje kilka zróżnicowanych trybów w wielu różnych od siebie lokacjach.

Wszystko jednak zwykle sprowadza się do kolorowania miasta - im ciekawsze akrobacje, niezakończone upadkiem, tym więcej kolorowych śladów zostawiamy za sobą. Triki są proste do wykonania, choć na samym początku warto pomóc naszej pociesze nauczyć się chociaż tych podstawowych.

Crayola_Scoot_gry_dla_dzieci_03
Krajobraz po bitwie

Pomoc przyda się tym bardziej, bo Crayola Scoot to dobra okazja do poznania nowych sformułowań w języku angielskim. Nawet jednak bez jego znajomości w grze można bawić się świetnie.

Coraz bardziej kolorowe plansze są miłe dla oka, a system nagród jest na tyle dobrze zaprojektowany, tak więc młody gracz nigdy nie czuje się przegrany.

Crayola Scoot to dobry przykład gry dla dzieci, choć już nieco starszych - proponuje relaksującą rozgrywkę, przyjemną oprawę graficzną i dobrze zaprojektowaną rozgrywkę. Gra nadaje się na krótsze i nieco dłuższe sesje, a bicie własnych rekordów to czysta przyjemność.

Tekst powstał we współpracy z CDP.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami