Jeden z fanów The Elder Scrolls 5: Skyrim przygotował mod, który do produkcji Bethesdy wprowadza uniwersum „Władcy Pierścieni”, z szeregiem lokacji znanych z książek i filmów.

Projekt opracowany przez użytkownika Maldaran z Niemiec pobrać można za darmo za pośrednictwem portalu NexusMods. W serwisie dostępna jest również instrukcja instalacji modyfikacji.

Do Śródziemia dotrzeć można za pomocą specjalnego zaklęcia lub przechodząc przez drzwi na zachodnim krańcu mapy. Na miejscu gracz trafi do korytarza wypełnionego przejściami do różnych regionów świata „Władcy Pierścieni”.

skyrim_srodziemie
Można odwiedzić domy hobbitów

Zwiedzić możemy więc między innymi zamieszkane przez hobbitów Shire, należące do elfów Lothlorien i Rivendell, a także wnętrza krasnoludzkiej Morii. Co ciekawe, w tej ostatniej istnieje opcja zmierzenia się z samym Balrogiem.

Maldaran odtworzył również słynną Bitwę o Helmowy Jar - w trzech lokacjach umieścił kamienie, które pozwalają włączyć inscenizację, przedstawiającą widowiskowej starcie.

skyrim_srodziemie_3
Nie zabrakło krain elfów

Prace nad modyfikacją trwały od 2014 roku i kilka dni temu wydano finalną wersję. W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera, autor podkreślił, że początkowo projekt oferował jedynie trzy obszary, które wielkością przypominały „normalne lochy”.

Oczywiście istnieje ryzyko, że Warner Bros. - właściciel praw do „Władcy Pierścieni” - zażąda skasowania moda, co w 2012 roku spotkało podobne w założeniach MERP. Maldaran jest spokojny, ponieważ w pracach korzystał wyłącznie z elementów Skyrima.

skyrim_srodziemie_4
Są też postacie inspirowane bohaterami z „Władcy Pierścieni”

Niemiec nie zamierza dalej rozwijać własnego projektu, ale zachęca do tego innych fanów - wcześniej muszą jednak uzyskać zgodę. Niewykluczone więc, że w przyszłości pojawią się dodatkowe treści.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki