Na portalu Twitter utworzono konto o nazwie „Can You Pet The Dog?”. Anonimowy autor prowadzi spis gier, w których możemy - oraz nie możemy - pogłaskać napotkane psy.

Każdy wpis to osobna gra. Twórca krótko odpowiada na pytanie i zamieszcza materiał wideo w formie dowodu.

Zestawienie cieszy się dużą popularnością. Założone na początku marca konto obserwuje już ponad 85 tysięcy użytkowników.

Jak twierdzi autor, przełomowym momentem, który doprowadził do stworzenia listy, było spotkanie psa w The Division 2. W nowej grze Ubisoftu nie można pogłaskać czworonoga.

„Jedyne możliwe interakcje ze zwierzęciem są związane z przemocą. Nawet jak na grę osadzoną w postapokaliptycznym pustkowiu, to bardzo przygnębiający i brutalny sposób przedstawienia psa w wirtualnym świecie” - mówi twórca „Can You Pet The Dog?”.

W zestawieniu znalazły się chociażby Assassin's Creed Odyssey, Fallout 4 czy Wiedźmin 3, w których nie można pogłaskać najlepszego przyjaciela człowieka. Nie zabrakło też miejsca na żarty, jak wpis o Dark Souls.

Pogłaskać psa możemy między innymi w Red Dead Redemption 2, The Last of Us czy Far Cry: New Dawn.

Źródło: Twitter, Kotaku

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz