Devil May Cry 5 - Powód (Misja 11): Piekielna Judecca, boss Cavaliere Angelo

Przedzieramy się przez ruiny miasta i stajemy do walki z potężnym rycerzem.

Po zakończeniu kolejnej walki z Urizenem w misji Przebudzony rozpoczniesz kolejne zadanie, w którym pokierujesz poczynaniami Dantego.

Nową misję rozpoczynasz na cmentarzu. Rusz przed siebie eliminując napotkanych wrogów, a po chwili docierając do zdewastowanego miasta, a konkretnie na ulicę. Będziesz się tu musiał zmierzyć z kilkoma Riotami oraz Chaosem.

Po uczynieniu tego skieruj się przez otwartą bramę na plac przed zdewastowanym budynkiem. Udaj się w kierunku ruin i zeskocz do dziury z lewej strony, gdzie znajdziesz sporo czerwonych kul. Następnie wróć na podwyższenie i udaj się w prawo. Zeskocz na teren przed sobą i zniszcz skrzep krwi, co spowoduje opuszczenie części budynku.

Przejście przez ruiny i Piekielna Judecca

Jeśli wrócisz na poprzednie podwyższenie i spojrzysz przed siebie, to będziesz mógł rozpocząć tajną misję 8.

057

Zeskocz na dół na podłogę w biało-czarne kafle i zniszcz kolejny skrzep, dzięki czemu odblokujesz dostęp do niebieskiej kuli (1).

Pokonaj wrogów, którzy zaatakują po jej podniesieniu, po czym wróć na wyższe poziomy ruin. Warto jeszcze odwiedzić pomieszczenie z prawej, gdzie znajduje się globus. Znajdziesz przed nim wyrzutnię rakiet.

058

Wróć do poprzedniej lokacji i skieruj się w stronę ściany budynku za zieloną podłogą. Natkniesz się tam na kilku wrogów oraz przebicie na ulicę w dalszej części miasta. Po przejściu przez skrzyżowanie natkniesz się na Piekielną Judeccę (2) wraz z kilkoma kościotrupami.

Postaraj się szybko pozbyć słabyszch rywali, a potem przystąp do ataku na Judeccę. Przeciwnik ten może atakować swoimi ostrzami z bliska oraz z dystansu. Największą trudność może jednak sprawiać możliwość teleportacji, dlatego staraj się od razu doskakiwać do wroga i atakować go. Dobrze sprawdzi się obrzyn, którym możesz powalić Judeccę na ziemię.

059

Po walce z Judeccą zacznij kierować się na górę lokalnych ruin. Po dotarciu na okrągłą arenę pokonaj Hellbaty oraz rycerzy, po czym udaj się na wyższe piętro po fioletową kulę (3).

Walka z bossem - Cavaliere Angelo

Po zebraniu kuli zeskocz na dół i kontynuuj wzdłuż ruin, rozprawiając się z kilkoma słabymi wrogami. W międzyczasie będziesz mógł też skorzystać z boskiego posągu, aby rozwinąć postać.

060

Nieco dalej dotrzesz do miejsca, gdzie staniesz do walki z finalnym bossem, czyli Cavaliere Angelo (4). W trakcie potyczki pamiętaj o kilku wskazówkach.

  • Omijaj wystrzeliwane przez wroga pociski - najlepiej je przeskakiwać na boki.
  • Unikaj jego ataków mieczem - tu również dobrze jest postawić na uniki.
  • Nie atakuj przeciwnika, kiedy zasłania się skrzydłem w formie tarczy.
  • Bądź przygotowany na to, że rywal może się teleportować.
  • Czasami wróg ładuje swój miecz, a potem wyprowadza potężny atak obszarowy. Najlepiej jest wtedy szybko do niego doskoczyć i atakować, aż mu przerwiesz.
  • Kiedy tylko przeciwnika się odkryje doskakuj do niego i wyprowadzaj serię ciosów.

Po pokonaniu przeciwnika okaże się, że w środku zbroi była dziewczyna o imieniu Trish, którą Dane uratuje. Przy okazji zdobędzie nowy rodzaj broni - motor Cavaliere.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami