Reggie Fils-Aime, obecny prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, opuści firmę 15 kwietnia. Zastąpi go Doug Bowser - aktualny starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

Fils-Aime jest związany z japońską firmą od ponad 15 lat. Decyzję o przejściu na emeryturę przekazał w filmie, opublikowanym na Twitterze.

- Nintendo na zawsze pozostanie częścią mnie. Jestem wdzięczny, że mogłem współpracować z niesamowicie utalentowanymi ludźmi, reprezentować tak wspaniałą markę oraz poczuć się członkiem najbardziej pozytywnej i trwałej społeczności graczy na świecie - powiedział Fils-Aime.

Nowy szef Nintendo of America pracuje w firmie od maja 2015 roku. Rok później, w sierpniu, objął obecne stanowisko, gdzie odpowiada za promocję konsoli Nintendo Switch.

- To był ogromny zaszczyt móc pracować z Reggiem i znajdować się pod jego opieką przez cztery lata, które spędziłem w amerykańskim oddziale Nintendo. Będziemy kontynuować i rozwijać to, co stworzył, wzmacniać markę oraz wspierać globalną misję firmy, polegającą na wywoływaniu uśmiechów - zapowiedział Doug Bowser.

Bowser
Jak Doug Bowser sprawdzi się w roli szefa amerykańskiego oddziału Nintendo?

Jako ciekawostkę, warto przypomnieć, że Bowser to nie tylko nazwisko nowego szefa amerykańskiego oddziału Nintendo, ale również imię jednego z głównych antagonistów w grach z serii Mario.

Reklama