W komunikacie prasowym przedstawiciele Beamdog poinformowali, że w 2019 roku na konsole trafią odświeżone wersje klasycznych gier RPG od studiów BioWare i Black Isle. W przeniesieniu tytułów pomoże firma Skybound Games.

Na kolejne platformy sprzętowe trafią dwie części Baldur's Gate (wraz z dodatkiem Siege of Dragonspear do pierwszej odsłony), a także Icewind Dale, Neverwinter Nights oraz Planescape: Torment.

Nie ujawniono na razie dokładnych nazw konsol, ale najprawdopodobniej pod uwagę brane są PS4, Xbox One i Switch. Tajemnicą jest też dokładna data premiery. Więcej informacji ujawnionych zostanie w marcu na PAX East.

Beamdog odpowiada za wydanie rozszerzonych wersji wymienionych tytułów na PC. Firma nieznacznie udoskonaliła oprawę graficzną, a także dostosowała poszczególne gry do współczesnych systemów operacyjnych.

Skybound Games to z kolei zespół założony przez Roberta Kirkmana, czyli autora komiksu The Walking Dead. Firma pomogła w ukończeniu finałowego sezonu przygodówki opartej na historii obrazkowej z zombie.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama