Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 1 i 2 wkrótce mogą trafić do Xbox Game Pass

Na osłodę po opóźnieniu Baldur's Gate 3 na Xboksy.

Choć nie są to jeszcze oficjalne informacje, to wszystko wskazuje na to, że dwie pierwsze części Baldur's Gate wkrótce udostępnione zostaną w ramach subskrypcji Game Pass. Będzie to dobra okazja do zapoznania się z klasykami w oczekiwaniu na opóźnioną premierę trzeciej części na konsolach Microsoftu. | PLOTKA

Cóż, choć obecnie nie wiadomo nawet, kiedy Baldur's Gate 3 pojawi się na Xboksach, a ostatnie doniesienia raczej nie napawają optymizmem na premierę w tym roku, to na osłodę dwie pierwsze części serii najprawdopodobniej udostęnione zostaną subskrybentom Game Passa na konsolach i PC. Obie gry są znakomite, choć wizualnie trącą myszką, i zdecydowanie warto poświęcić im trochę czasu.

Znany i sprawdzony insider Idle Sloth udostępnił na swoim Twitterze screeny przedstawiające powiadomienie z aplikacji mogilnej Game Pass, w którym mowa o Baldur's Gate i Baldur's Gate 2 w wersjach Enhanced Edition, które zmierzają do usługi. Istnieje niewielka szansa, że zrzuty zostały spreparowane, jednak bardziej prawdopodobne jest, że gry rzeczywiście zostaną udostępnione w związku z nadchodząca premierą trzeciej odsłony na PC.

Warto zaznaczyć, że oba tytuły wraz z dodatkami dostępne są na konsolach od dłuższego czasu (we wspólnej aplikacji), jednak cena jest dość wysoka jak na tak leciwe pozycje, a ponadto zestaw bardzo rzadko trafia do promocji. Jeżeli starsze części Baldur's Gate trafią do Game Passa, to niemal na pewno dostępne będą zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach osobistych.

Enhanced Edition to tak naprawdę remaster przygotowany przez studio Beamdog z myślą głównie o urządzeniach mobilnych. Pod względem technicznym pakiet wypada raczej średnio, a polska wersja językowa cierpi na szereg rzucających się w oczy i uszy bolączek - od źle przetłumaczonych tekstów (choćby „zwój” zamiast „przewiń” w okienku dialogowym) po niepełny dubbing, w którym część tekstów usłyszymy po polsku, a część po angielsku.