Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Walking Dead: The Final Season ukończy studio Skybound

Firma twórcy oryginalnego komiksu z zombie.

The Walking Dead: The Final Season od Telltale Games dokończy studio Skybound Entertainment - ogłosił Robert Kirkman, współzałożyciel firmy, a zarazem twórca komiksu, na którym bazuje gra.

O przejęciu praw do epizodycznej przygodówki artysta poinformował w trakcie panelu dyskusyjnego zorganizowanego na targach Comic Con w Nowym Jorku (dzięki, IGN). Na razie jednak nie wiadomo, kiedy zadebiutują pozostałe dwa odcinki produkcji.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, w ukończeniu finałowego sezonu pomogą byli deweloperzy z Telltale Games. Wspólnie ze Skybound Entertainment postarają się „zakończyć historię w sposób, na który zasługują fani”.

Pracy najprawdopodobniej nie jest jednak dużo. Niepotwierdzone informacje sprzed kilku dni sugerowały, że trzeci odcinek jest niemalże gotowy, a na potrzeby czwartego nagrano pierwsze dialogi głównych bohaterów.

Niedawno Telltale Games oznajmiło, że studio zostanie zamknięte. Zwolniono większość pracowników, którzy następnie złożyli pozew zbiorowy przeciwko firmie, a los The Walking Dead: The Final Season nie był jasny.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze