Twórca cheatów do GTA Online skazany na zapłatę 150 tys. dol. odszkodowania

Musi też pokryć koszty procesowe.

Sąd w Nowym Jorku skazał mieszkańca Florydy na zapłatę łącznie 220 tysięcy dolarów kary za stworzenie i rozpowszechnianie programu służącego do oszukiwania w GTA Online, czyli tak zwanych cheatów.

Jhonny Perez musi przekazać wydawcy gangsterskiej produkcji - firmie Take-Two - 150 tysięcy dolarów odszkodowania za poniesione szkody. Ponadto został zobligowany do pokrycia kosztów procesowych w wysokości 70 tysięcy dolarów.

Aplikacja o nazwie Elusive pozwalała generować nieograniczoną sumę wirtualnej waluty do wykorzystania w grze. Narzędzie umożliwiało więc zdobycie nieuczciwej przewagi nad rywalami, zaburzając ekonomię GTA Online.

gta_online_sad
Twórca programu do oszukiwania musi zapłacić odszkodowanie

Take-Two skontaktowało się z Perezem w ubiegłym roku, żądając wstrzymania sprzedaży i dystrybucji oprogramowania. Mężczyzna spełnił prośbę, ale dalsze próby kontaktu - między innymi w celu zdobycia informacji o uzyskanych przez niego dochodach - zakończyły się niepowodzeniem.

Firma była również gotowa zawrzeć ugodę z twórcą Elusive, ale ze względu na brak odpowiedzi, postanowiono skierować sprawę do sądu. Sędzia uznał zaś, że działania oszusta zaszkodziły reputacji wydawcy GTA Online poprzez zniechęcenie graczy do dalszej rozgrywki w sieciowej produkcji.

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Nie jest to pierwszy wyrok wobec autorów podobnego oprogramowania. W sierpniu ubiegłego roku zakazano sprzedaży i rozpowszechniania narzędzi Menyoo i Absolute.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami