Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - obiecuje, że tegoroczne E3 będą dla koncernu tak duże oraz istotne, jak nigdy w historii targów organizowanych w Los Angeles.

Menedżer w rozmowie z Larrym Hrybem, znanym szerzej jako Major Nelson, ujawnił, że po tym, gdy Sony ogłosiło rezygnację z uczestnictwa w wydarzeniu, w firmie dyskutowano na temat skali obecności na imprezie. Rozważano przygotowanie mniejszej konferencji, by zaoszczędzić fundusze.

- Powiedzieliśmy jednak, że zrobimy swoje. Zamierzamy pojawić się na E3 i będziemy tak duzi jak nigdy wcześniej. Uwielbiam tę okazję do spotkania nie tylko z fanami, ale i pozostałą częścią branży - wyjaśnił (dzięki, GamingBolt).

xbox_e3_2019
Phil Spencer obiecuje dużą obecność na E3

Uczestnictwo w targach Microsoft potwierdził w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas Spencer podkreślił, że koncern ma w zanadrzu wiele niespodzianek, którymi podzieli się z miłośnikami platform spod szyldu Xbox.

Niewykluczone, że na E3 firma zaprezentuje między innymi konsolę następnej generacji. O sprzęcie nic nie wiadomo, poza tym, że prace nad nim trwają. Niepotwierdzone doniesienia sugerują, że w planach są co najmniej dwa modele urządzenia - o roboczych nazwach Lockhart i Anaconda.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama