Game Informer opublikował trwający blisko kwadrans film prezentujący rozgrywkę z The Outer Worlds - nowego projektu studia Obsidian Entertainment. Dziennikarze pisma określają tytuł jako połączenie serii Mass Effect i Fallout.

Gra przedstawi wydarzenia z oczu bohatera i pojawią się towarzyszące podopiecznemu postacie niezależne, przy czym na daną misję gracze zabiorą maksymalnie dwóch sojuszników. W planach są zadania lojalnościowe, choć najprawdopodobniej zabraknie opcji romansowych.

W starciach skorzystamy futurystycznego arsenału obejmującego broń palną i oręże do walki wręcz - w materiale pokazano cybernetyczną kosę. Do tego zużywające specjalną energię zdolności pokroju spowolnienia czasu.

Ciekawostką jest system strachu: po kilku potyczkach z danym typem wroga, postać będzie mogła przyjąć negatywne efekty obniżające statystyki w pojedynku z tym przeciwnikiem. W zamian jednak otrzyma dodatkowy perk do rozwoju podopiecznego.

Wcielimy się w bohatera wybudzonego z hibernacji na statku, który zaginął w drodze na kolonię Halcyon. Podczas zabawy natkniemy się na różne frakcje, a podjęte wybory wpłyną na zakończenie fabuły.

The Outer Worlds zadebiutuje w 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały