Xbox One ma 5 lat

Konsola Microsoftu obchodzi urodziny.

Dziś mija 5 lat od premiery standardowej wersji Xbox One z kontrolerem Kinect. Konsola firmy Microsoft zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych oraz 12 innych krajach 22 listopada 2013 roku.

Aby zapobiec ewentualnym problemom z brakiem zapasów, na pozostałe rynki koncern z Redmond postanowił wprowadzić platformę z opóźnieniem. Do Polski urządzenie trafiło 5 września 2014 roku.

Z kolei we wrześniu 2016 roku ukazała się mniejsza edycja sprzętu o nazwie S. Natomiast w listopadzie 2017 roku pojawiło się Xbox One X, czyli model wyróżniający się większą mocą obliczeniową, pozwalającą na zabawę w 4K.

xbox_one_5_lat
Xbox One jest na rynku już od 5 lat

Na konsoli zadebiutowało szereg zróżnicowanych tytułów. Nie brakuje zarówno przedstawicieli zupełnie nowych marek - w tym Sea of Thieves i Sunset Overdrive - jak i kontynuacji takich serii, jak Gears of War, Forza i Halo.

Za czasów platformy zwiększono integrację z systemem Windows 10 - produkcje wydawane przez Microsoft trafiają nie tylko na Xbox One, ale i PC. Dużego znaczenia nabrało też Xbox Game Pass, a więc usługa abonamentowa gwarantująca sukbsrybentom dostęp do określonego zestawu gier.

Nieoficjalne informacje sprzed kilku dni sugerują, że firma z Redmond przygotowuje kolejny model konsoli, który byłby pozbawiony napędu optycznego. Jednocześnie korporacja miałaby uruchomić program wymiany pudełkowych pozycji na cyfrowe odpowiedniki.

Z niepotwierdzonych doniesień wynika, że trwają również prace nad następcą Xbox One. Urządzenie - o roboczej nazwie Scarlett - rzekomo ukaże się w dwóch wersjach: standardowej i opartej na technologii serwerów w „chmurze”.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami