GTA 5 - nietypowy błąd pozwalał zabić postać innego gracza w trybie fabularnym

Rockstar naprawił usterkę.

Studio Rockstar naprawiło dosyć nietypowy błąd obecny w GTA 5 na PC, umożliwiający intruzom zdalne zabicie postaci innego gracza podczas zabawy w trybie fabularnym gangsterskiej produkcji.

Usterka związana była z zakładką pokazującą innym użytkownikom posiadany numer identyfikacyjny w usłudze Rockstar Social Club. Z pomocą odpowiedniej modyfikacji można było wykorzystać te informacje do modyfikowania cudzych rozgrywek - także w kampanii (dzięki, IGN).

„Ofiarą” błędu padł internauta o pseudonimie FriendlyBaron. W trakcie streamu na Twitchu prowadzony bohater niespodziewanie zginął, ale śmierci nie wywołały żadne wydarzenia w grze. Okazało się, że do zgonu przyczyniła się osoba nękająca gracza.

Modders can now mess with you in different sessions, or even in singleplayer. from r/GrandTheftAutoV_PC">r/FIFA

Deweloperzy ze studia Rockstar opublikowali jednak już stosowną aktualizację, która usunęła wspomnianą usterkę. To oznacza, że nie powinno dojść do podobnych sytuacji w przyszłości.

Warto zaznaczyć, że firma bezustannie walczy z oszustami. Niedawno zespół uzyskał nakaz przeszukania domów pięciu Australijczyków podejrzanych o tworzenie i rozpowszechnianie narzędzi pozwalających zdobyć nieuczciwą przewagę w GTA Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami