Sąd zadecyduje o przyszłości lootboxˇw w serii FIFA na terenie Belgii?

Wszczęto postępowanie.

Jak informuje portal GamesIndustry.biz, belgijska prokuratura wszczęła postępowanie karne w sprawie lootboxów w FIFA 18 i 19. Niewykluczone więc, że sprawę paczek z kartami w grze Electronic Arts rozstrzygnie sąd.

Gdy Belgijska Komisja ds. Gier w kwietniu wydała opinię na temat lootboxów w grach, firmy Activision Blizzard, 2K Games i Valve pod groźbą kar finansowych usunęły skrzynie z gier na terenie Belgii. Electronic Arts postanowiło jednak nie zastosować się do poleceń.

Chodzi o pakiety kart w popularnym trybie Ultimate Team. Komisja uznała je za hazard, jednak przedstawiciele EA przekonywali, że losowanie odbywa się zgodnie z prawem. Nie usunięto więc kart z Fify 18, nie ma też żadnych informacji o podobnych planach dotyczących Fify 19.

over
Valve, 2K Games i Activision Blizzard zastosowały się do instrukcji

Ze względu na odmowę, belgijska prokuratura wszczęła postępowanie karne na wniosek Komisji ds. Gier. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli EA, koncern jest gotowy do obrony swoich racji w procesie sądowym.

Zobacz: Demo FIFA 19 - kiedy premiera, co warto wiedzieć

Niewykluczone, że sąd uzna, iż karty FUT nie można zaliczyć do hazardu. W takim wypadku Komisja postara się wpłynąć na prawo - przekonuje dyrektor generalny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami