Spider-Man - walka: 8 porad na początek

Poznaj wroga, korzystaj z leczenia, naucz się ruchu i wiele innych.

Walka w nowej odsłonie gry Spider-Man to jeden z jej największych plusów, ale dla wielu początkujących graczy, a nawet tych z nieco większym stażem, może okazać się wymagająca. Sprawę utrudnia przede wszystkim duża liczba wrogów, z którymi musimy jednocześnie walczyć.

W tym krótki poradniku postaramy się przedstawić kilka kluczowych, najważniejszych porad związanych właśnie z aspektem walki. Spider-Man rusza na miasto, by obić kilku nieogolonych oprychów!

1. Skoncentruj się na podstawach (na początku)

Nie bez przyczyny gra ma długie i wolne wprowadzenie. Chodzi o to, aby spokojnie zapoznać graczy z systemem walki i jego złożonością, szczególnie że z każdą kolejną misją i aktywnością poznajemy kolejne możliwości i kolejne opcje!

Postaraj się uczyć powoli. Stosuj na początku podstawową kombinację (cztery razy Kwadrat), a także wybicie przeciwnika w górę (przytrzymaj Kwadrat) i doskoczenie do niego (wciśnij X), a następnie znów podstawowa kombinacja w górze (cztery razy Kwadrat).

Zapamiętaj także bardzo ważny unik (znajdujący się pod Kółkiem). Z czasem otrzymasz dodatkową umiejętność: gdy wciśniesz unik w momencie, gdy wokół głowy Spider-Mana jest biała poświata (czyli wyczuwa zagrożenie), wraz z unikiem wykonasz kontratak pajęczą siecią, co na chwilę spowolni wroga.

Lista ruchów i kombosów jest długa. Nie przejmuj się nią za bardzo. Staraj się mocno nauczyć podstaw, a dopiero potem dokładaj kolejne techniki.

128

2. Wybieraj właściwą technikę do wroga

W początkowej fazie, gdy na ekranie pojawiają się samouczki, zostaniesz poinformowany, że na niektórych wrogów mogą nie działać proste kopnięcia Spider-Mana. Trzeba pokombinować!

Przede wszystkim naucz się i zapamiętaj unik między nogami (wciśnij szybko Kwadrat, a potem szybko Kółko, gdy stoisz przed przeciwnikiem). W ten sposób znajdziesz się za nim i będziesz mógł wykończyć go kopnięciami. To dobry sposób na przeciwników z tarczami.

Pamiętaj, że masz wyrzutnię sieci (przycisk R1). Nie działa na tarczowników, ale dobrze podziała na wrogów strzelających bronią lub posiadających różnego rodzaju pałki.

Generalnie, na początku starć staraj się wykończyć podstawowych przeciwników, uważając jednak na tych z bronią palną lub z wyrzutniami rakiet oraz na granaty. Twoim przyjacielem jest unik oraz ciągły ruch!

3. Bądź w ruchu

Na początku gry mamy tendencję do walki w miejscu, ewentualnie stosowania uniku. Tymczasem warto zauważyć, że Spider-Man to mistrz ruchu i powinniśmy z tego korzystać. Wystarczy rozejrzeć się wokół i dostrzegać białe okręgi - to punkty, do których możemy szybko doskoczyć (klikając szybko lewy i prawy trigger jednocześnie).

Bądź w ruchu - jeśli jest zbyt dużo przeciwników, przeskocz w inne miejsce, wskocz na daszek, przeskocz na wystającą kolumnę. To wytrąci przeciwników z ataku, a Ty będziesz mógł spokojnie znów się przygotować - zastosować leczenie czy wybrać słabszych wrogów, by potem rozprawić się z mocniejszymi.

4. Stosuj leczenie

Spider-Man może szybko się wyleczyć, gdy tylko posiada zgromadzoną koncentrację. Jeśli masz trudności w walce, zwracaj uwagę, aby po zabiciu wroga czy dwóch, szybko wcisnąć przycisk leczenia (to dolna strzałka na „krzyżaku”). Stosuj tę metodę, aż opanujesz dobrze walkę - wtedy będziesz mógł wykorzystać koncentrację do lepszych celów.

5. Otoczenie - korzystaj z niego

Gdy już opanujesz podstawowe techniki oraz stosowanie leczenia w odpowiednim momencie, zacznij skupiać uwagę na otoczeniu i dostrzegaj miejsca oznaczone na ekranie (L1+R1). Oznacza to, że możesz ich użyć.

Czasami mogą to być rzeczy, którymi rzucisz we wrogów (beczki, pokrywy studzienek), ale dostrzegaj także np. wiszące skrzynie (mogące porazić znaczną liczbę wrogów) lub wielkie konstrukcje, które możesz przewrócić.

Wykorzystywanie takich elementów otoczenia będzie bardzo ważne, by pokonać duże liczby wrogów i ukończyć dalsze misje.

098

6. Bierz udział w aktywnościach pobocznych

Nie bój się udziału w aktywnościach pobocznych - jeśli otrzymasz sygnał, że jest napad, rabunek czy inne przestępstwo w okolicy, ruszaj do niego, aby poćwiczyć. Nawet jeśli umrzesz, będzie to doskonała chwila, by powalczyć z wrogami.

Szczególnie polecamy szukanie przestępstw w pierwszej odkrytej dzielnicy. Wrogowie będą w mniejszej liczbie, co pozwoli nie tylko się podszkolić, ale i wygrać, zdobywając przy tym cenne zasoby.

7. Zmień poziom trudności

Spider-Man oferuje trzy poziomy trudności. Średni poziom może być całkiem wymagający także dla graczy z nieco dłuższym stażem, a dla początkujących może być nawet zbyt trudny. Jest to szczególnie odczuwalne w początkowej fazie gry, gdy konieczność korzystania z wielu przycisków w trakcie walki z jednoczesną dużą liczbą przeciwników sprawia największy kłopot.

Poziom trudności można zmienić w każdej chwili, a gdy osiągniemy już odpowiednie wyczucie i poznamy wszystkie tajniki, możemy znów wrócić na średni.

8. Powtarzaj wyzwania w kryjówkach Fiska

Od momentu zakończenia misji Kryjówka Fiska będziesz mógł odnajdować te kryjówki i likwidować je, ale także powtarzać ponownie podejścia w tych już zdobytych.

Jeśli dotarłeś do pierwszej, a cały czas czujesz braki w walce, spróbuj ją sobie powtórzyć. Wystarczy wejść na okrągłe, podświetlone koło, na środku dachu i rozpocząć zabawę ponownie. To świetna możliwość na dalsze testowanie różnych kombinacji i uczenie się systemu walki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami