Unravel 2 - poziom 7: At The Rapids  (sekrety)

Wszystkie znajdźki na siódmym etapie.

W ostatnim rozdziale będziesz mógł robić podwójne skoki. Pamiętaj o tym, że po wykonaniu takiego skoku warto odbić się od jakiejś ściany bądź krawędzi elementu otoczenia.

Wówczas maskotka momentalnie wykona kolejny skok podwójny. W ten sposób możesz dostawać się w miejsca położone bardzo wysoko, wcześniej dla maskotek niedostępne.

Sekret #1

Pierwszy sekret maskotki zabiorą automatycznie podczas filmiku.

131

Sekret #2

Drugi sekret znajduje się nad gałęzią na rzece zaraz po wyjściu z młyna (1). Aby go zdobyć, podejdź do krawędzi kamienia i wykonaj podwójny skok w taki sposób, by na końcu odbić się od gałęzi, przy której lewituje znajdźka.

132

Sekret #3

Trzeci skarb ukryto za pierwszym wodospadem (2). Kiedy już skoczysz w dół wodospadu, od razu kieruj się w lewo i przejdź za ścianę wody.

133

Sekret #4

Czwarta znajdźka lewituje nad zardzewiałą beczką (3). Najpierw zrób podwójny skok w stronę gałęzi (4). Następnie odbij się od niej i z wykorzystaniem kolejnego podwójnego skoku złap skarb.

134

Sekret #5

Piąty sekret zobaczysz na gałęzi za małym wodospadem (5). Zdobycie go będzie wymagało sporej zręczności i zapewne kilku prób. Najpierw wykonaj podwójny skok w stronę gałęzi z ognikiem (6). Musisz być ostrożny - jeśli wylądujesz bezpośrednio na ogniku, maskotka zginie. Odbij się od lewej strony gałęzi, przeskocz nad ognikiem i wyląduj z drugiej strony gałęzi. Następnie wykonaj kolejny podwójny skok w stronę skarbu.

135

Sekret #6

Zdobycie szóstej znajdźki jest jeszcze trudniejsze. Sekret znajduje się na szczycie skały (7). Dostanie się tam niestety nie jest proste.

136

Najpierw zarzuć lasso na promienie światła (8). Potem wyrzuć maskotkę na ścianę i poruszaj się do góry systemem podwójnych skoków. Po prostu odbij się od ściany, w powietrzu ponownie wciśnij przycisk skoku i kieruj maskotkę znów na ścianę. W ten sposób dostaniesz się na szczyt. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Po którejś próbie z kolei na pewno ci się uda.

137

Sekret #7

Siódmy skarb znajduje się na wielkiej skale z ogromnym drzewem i nie mniejszym korzeniem (9). Zdobycie go również wymaga sporej zręczności. Musisz zrobić podwójny skok, po czym momentalnie w powietrzu rozdzielić maskotki i jedną z nich skoczyć raz jeszcze na półkę ze skarbem. Zapamiętaj schemat: podwójny skok - rozdzielenie maskotek - ponowny skok.

138

Sekret #8

Ósmy sekret znajduje się na szczycie skały za wodospadem (10). Zdobycie go to zdecydowanie najtrudniejsze wyzwanie zręcznościowe w całej grze.

139

Najpierw zarzuć lasso na światło (11). Rozhuśtaj maskotkę i wyrzuć maksymalnie w górę. Kiedy będziesz na odpowiedniej wysokości (12) rozdziel maskotki i jedną z nich przeskocz na drugą stronę gałęzi z ognikiem. W ten sposób zarzucisz na niej włóczkę.

140

Kiedy maskotki znajdą się po obu stronach gałęzi, wciągnij na górę jedną z nich i rozkołysz. Gdy maskotka znajdzie się odpowiednio wysoko, podwójnym skokiem dostaniesz się w pożądane miejsce.

141

Sekret #9

Dzięwiąty sekret znajduje się na gałęzi wyschniętego drzewa (13). Aby go zdobyć najpierw systemem podwójnych skoków wdrap się na pień drzewa. Stamtąd wskocz na światło (14) i rozhuśtaj maskotkę. Teraz wystarczy już tylko wskoczyć na gałąź ze skarbem.

142

Sekret #10

Dziesiąta znajdźka lewituje wysoko w powietrzu na końcu etapu za ogromnym wodospadem (15). Bardzo łatwo ją przeoczyć. Zdobędziesz ją za pomocą podwójnego skoku. Musisz to zrobić za pierwszym razem, gdyż nie da się samemu wrócić w to miejsce. Jeśli nie złapiesz skarbu w powietrzu, pozostaje jedynie wczytanie punktu zapisu.

143

Sekret #11

Ostatni sekret zabiorą twoje maskotki w tracie cutscenki zwieńczającej grę. Gratulacje - zdobyłeś wszystkie sekrety Unravel 2.

144

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami