Świat Pillars of Eternity 2 jest ogromny i zawiera wiele interesujących lokacji, do których możemy dotrzeć podczas trwania przygody. Chociaż w drugiej odsłonie cyklu ważną rolę odgrywają podróże morskie i odkrywanie kolejnych wysp, to sama struktura świata jest dość zbliżona do części pierwszej.

Poszczególne regiony zostały podzielone na większe lub mniejsze lokacje, które możemy eksplorować. Do części z nich dostęp swobodny dostęp mamy od razu, a do odblokowania innych należy spełnić różne warunki.

Należy też pamiętać, aby podczas eksploracji brać pod uwagę trudności, na jakie możemy natrafić. Chodzi tu przede wszystkim o siłę przeciwników, którzy czasami mogą być zwyczajnie zbyt silni dla naszej drużyny. Miejsca takie są oznaczane mieczem z różną ilością czaszek - im jest ich więcej, tym trudniejsi rywale będą na naszej drodze (miecz z trzema czaszkami w czerwonej barwie jest najwyższym rodzajem ostrzeżenia).

W takich przypadkach najlepiej jest po prostu ograniczyć się do terenów bezpieczniejszych, na których można rozwinąć drużynę. Dopiero po uczynieniu tego warto wrócić do bardziej wymagających miejsc. Pamiętaj też, że na początku gry, a potem w opcjach, można skorzystać ze skalowania trudności. W tym przypadku przeciwnicy zawsze będą posiadali ten sam poziom, co nasza drużyna.

Mapy dla Pillars of Eternity 2

Spis treści: Pillars of Eternity 2: Deadfire - Poradnik, Solucja

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Pillars of Eternity 2 - zadania towarzyszy: Eder, Xoti, Maia, Serafen, Pallegina, Aloth

Misje: Oświecona droga, Latarnia Gauna, Zew Kuriera, Czarnoksiężnik i gentleman, Ostatni dzwonek, Malowane maski.

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Najnowsze

Skasowana gra Star Wars od Visceral Games przypominała Uncharted

Twierdzi scenarzysta „Łotr 1”, który widział projekt.

ArtykułDays Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Mad Box - kontroler do konsoli na grafikach koncepcyjnych

Panel dotykowy, podpowiedzi podczas gry i podświetlenie.

Windows 10 w miesięcznej subskrypcji? Szef Microsoftu o planach koncernu

Abonament nie tylko dla firm, ale też użytkowników.

Reklama