Twórcy PUBG obiecują poprawę działania gry na PC

„Zaniedbaliśmy wydajność”.

We wpisie na forum Steam przedstawiciele PUBG Corp. przyznali, że ostatnio zaniedbali poprawę działania gry, zamiast tego skupiając się na dodawaniu nowych elementów. W najbliższej przyszłości deweloperzy planują naprawić ten błąd.

Ostatnio PUBG otrzymuje od użytkowników Steam „w większości negatywne” recenzje, przy czym ogólne produkcja figuruje z ocenami „mieszanymi”. Gracze najczęściej zwracają uwagę na oszustów i wspomniane już problemy z wydajnością. Właśnie na tych płaszczyznach produkcja ma się poprawić.

Nieoczekiwane spadki liczby wyświetlanych klatek, „zacinanie się” gry i niska wydajność związana jest według twórców ze sposobem obliczania światła i efektami wynikającymi z szybkiego poruszania się między różnymi rodzajami nawierzchni.

pubg1
Gracze otrzymują nowe bronie i pojazdy

PUBG Corp. obiecuje rozwiązać powyższe problemy, przy okazji usprawniając animacje, modele postaci i pole widzenia pod kątem wydajności. Zmianie ulegnie również infrastruktura sieciowa.

Deweloperzy przygotowują się też do wprowadzenia nowej mapy i trzykołowego pojazdu na oficjalne serwery. Przyszłe drobne usprawnienia wydajności mają być ponadto wcielane w momencie ukończenia, a nie - jak do tej pory - w większych aktualizacjach.

pubg2
Fala oszustów wciąż nie powstrzymana

Trwa również walka z oszustami. Dotychczas zbanowano setki tysięcy nieuczciwych zawodników, jednak oprócz stosowanych do tej pory metod, twórcy użyją kolejnych. Szczegółów nie podano.

Pod koniec kwietnia aresztowano 15 osób podejrzanych o tworzenie i rozpowszechnianie narzędzi cheaterskich do gry. Na oszustów nałożono grzywnę o łącznej wartości około 5 milionów dolarów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami