Sony zakończy produkcję fizycznych gier na PS Vita

W Ameryce i Europie. 

Przedstawiciele Sony poinformowali, że amerykański i europejski oddział Sony zrezygnuje z wytwarzania fizycznych gier na PlayStation Vita do końca bieżącego roku fiskalnego.

Oznacza to, że po 31 marca 2019 roku nie kupimy już kartridża z produkcjami na konsolę przenośną. Tytuły, które zadebiutują w późniejszym terminie będzie można nabyć jedynie drogą cyfrową. Produkcja tak zwanych GameCards będzie kontynuowana tylko dla rynku azjatyckiego (dzięki, Kotaku).

Działanie jest następstwem polityki powolnego wycofywania wsparcia dla sprzętu od Sony. Na początku roku koncern poinformował, że abonenci PS Plus w 2019 roku nie będą już otrzymywać gier na przenośną konsolę oraz PlayStation 3.

vita2
Uncharted: Złota Otchłań to jedna z najładniejszych gier na konsolę

Vita zadebiutowała w 2012 roku jako następca PSP. Mimo kilku tytułów na wyłączność oraz funkcji umożliwiających współpracę z PlayStation 4, przenośny sprzęt nie cieszył się dużą popularnością, ustępując miejsca smartfonom i konkurencyjnemu Nintendo 3DS.

Na konsolę wydano kilka gier sygnowanych rozpoznawalnymi markami Sony, jak Killzone Najemnik czy Uncharted: Złota Orchłań, jednak sprzęt sprawdził się głównie do niewielkich produkcji niezależnych i japońskich gier RPG.

Nie oznacza to jednak, że deweloperzy zrezygnują z konsoli. Jeszcze wczoraj firma Chucklefish poinformowała o przeniesieniu Stardew Valley na PS Vita. RPG o życiu rolnika zadebiutuje na przenośnym sprzęcie 22 maja.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami