Microsoft poinformował o rozbudowaniu systemu prezentów w swoim cyfrowym sklepie. Zainteresowani mogą teraz przekazywać znajomym cyfrowe gry i DLC dostępne na PC z systemem Windows 10.

Jednocześnie rozszerzono działanie funkcji na Xbox One. Do tej pory posiadacze konsoli mogli podarować jedynie wybrane produkcje i dodatki. Obecnie opcja obejmuje wszystkie tytuły z katalogu koncernu z Redmond.

Aby sprezentować komuś grę, wystarczy skorzystać z przycisku „Kup jako upominek”. W kolejnym kroku należy wpisać adres e-mail obdarowywanego. Ten później otrzyma wiadomość z kodem oraz instrukcją jego aktywacji.

01
Aby kupić znajomemu grę w prezencie, wystarczy skorzystać z odpowiedniej opcji

Wprowadzono jednak pewne ograniczenia - w ciągu dwóch tygodni jako podarek można nabyć tylko 10 przecenionych produkcji. Nie ma za to żadnych limitów dotyczących pozycji sprzedawanych w pełnej cenie.

Poza tym system prezentów nie obejmuje tytułów z konsol Xbox oraz Xbox 360 dostępnych w ramach wstecznej kompatybilności. W formie upominków nie można również przekazywać gier kupionych przedpremierowo oraz wirtualnej waluty.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.