Dying Light z trybem battle royale w nowym materiale wideo

Samodzielne rozszerzenie Bad Blood.

Na kanale IGN w serwisie YouTube pojawił się materiał przedstawiający rozgrywkę z Bad Blood - samodzielnego rozszerzenia do Dying Light. DLC skupia się na popularnym trybie battle royale i wprowadza nowe rozwiązania do gatunku.

W meczu bierze udział maksymalnie sześciu graczy, więc skala potyczek jest zdecydowanie mniejsza niż w PUBG czy Fortnite. Celem jest ewakuowanie się z zamkniętej strefy przed zapadnięciem zmroku, kiedy to zombie stają się bardziej agresywne.

Rozgrywka przypomina znaną formułę. Postaci lądują w zamkniętym obszarze, bez żadnego ekwipunku i broni. Zadaniem graczy jest znalezienie przydatnych przedmiotów, które zwiększą szansę na przetrwanie. W materiale uczestnik meczu na samym początku znajduje granat, prostą broń obuchową oraz łuk, lecz z czasem w plecaku pojawia się potężniejszy oręż.

Dodatek bazuje oczywiście na podstawowej grze - zagrożeniem w ciągu dnia są powolne zombie, a niezwykle ważna pozostaje umiejętność sprawnego przemieszczania się po budynkach oraz walki z użyciem broni białej. Bad Blood różni się jednak od standardowej rozgrywki znanej z PUBG czy Fortnite.

Podstawą jest niszczenie tak zwanych uli, czyli specjalnych, mocnych przeciwników, którzy po zneutralizowaniu zwiększają żywotność postaci oraz zadawane obrażenia. Obieranie tych celów pozwala również na zdobycie próbek krwi. Odpowiednia ilość fiolek jest z kolei wymagana, aby móc wsiąść do helikoptera i wygrać mecz.

Nie zabrakło potyczek między graczami. Walka jest nieunikniona, ponieważ próbek starcza tylko dla jednego zawodnika. Jedyną możliwością odzyskania fiolek jest więc zabijanie innych postaci.

Dodatek Bad Blood zadebiutuje w tym roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na oficjalnej stronie można się zapisać do uczestnictwa w testach rozszerzenia.

Podstawowa gra zadebiutowała w styczniu 2015 roku. Produkcję ciepło przyjęli zarówno recenzenci, jak i gracze, a już rok później ukazał się duży dodatek The Following, który wprowadził nową kampanię fabularną, pojazd typu buggy oraz niedostępne wcześniej wyposażenie, w tym kolejne bronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami