Mecz w PlayerUnknown's Battlegrounds jako film przyrodniczy

Niczym w National Geographic.

Na kanale Sonny Evans w serwisie YouTube opublikowano stylizowany na film dokumentalny materiał wideo o Playersunknown's Battlegrounds. „The Wastelands” przedstawia rozgrywkę w humorystyczny sposób.

W początkowych ujęciach Evans ukazuje widzom miejsce akcji - mapę Miramar - tłumacząc, jak niegdyś spokojne miejsce stało się polem walki.

Następnie przechodzi do komentowania rozgrywki. Przedstawia przy tym biorących udział w bitwie graczy dzieląc ich na grupy. Twórca materiału wyróżnił:

  • Początkujących, którzy biegają bez celu, nie zdobywszy odpowiedniego ekwipunku.
  • Próbujących aż za bardzo, których celem nadrzędnym jest zabicie jak największej liczby graczy.
  • Bawiących się w wojsko, którzy zachowują się jak prawdziwi żołnierze i korzystają ze skomplikowanych taktyk.

Narracja prowadzona jest w charakterystyczny dla filmów przyrodniczych sposób i przywodzi na myśl produkcje National Geographic. Odwołaniem do stacji telewizyjnej jest też logo ukazane w rogu - Battlegrounds Geographic Channel.

Również ujęcia kamery i sposób konstrukcji statycznych scen ze zbliżeniami jest podobny do filmów o dzikich zwierzętach. Materiał niepozbawiony jest jednak dynamicznego montażu.

Materiał kończą słowa „Świat PUBG jest wspaniałym spektaklem. Nawet w takim miejscu możemy dojrzeć niewinność i uczciwość przejawianą przez stworzenia zamieszkujące te tereny”.

Sonny Evans ma na swoim kanale dziesiątki innych filmów stworzonych w całości za pomocą silników graficznych poszczególnych gier. Znajdują się tam chociażby materiały nagrane w Grand Theft Auto 5.

Do nagrania materiału twórca użył systemu powtórek, został wprowadzony wraz z premierą pełnej wersji gry 20 grudnia 2017 roku. Docelowo ma służyć do ponownego obejrzenia rozegranych meczy oraz do potwierdzania przypuszczeń związanych ze spotkaniem oszusta.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami