Na kanale Sonny Evans w serwisie YouTube opublikowano stylizowany na film dokumentalny materiał wideo o Playersunknown's Battlegrounds. „The Wastelands” przedstawia rozgrywkę w humorystyczny sposób.

W początkowych ujęciach Evans ukazuje widzom miejsce akcji - mapę Miramar - tłumacząc, jak niegdyś spokojne miejsce stało się polem walki.

Następnie przechodzi do komentowania rozgrywki. Przedstawia przy tym biorących udział w bitwie graczy dzieląc ich na grupy. Twórca materiału wyróżnił:

  • Początkujących, którzy biegają bez celu, nie zdobywszy odpowiedniego ekwipunku.
  • Próbujących aż za bardzo, których celem nadrzędnym jest zabicie jak największej liczby graczy.
  • Bawiących się w wojsko, którzy zachowują się jak prawdziwi żołnierze i korzystają ze skomplikowanych taktyk.

Narracja prowadzona jest w charakterystyczny dla filmów przyrodniczych sposób i przywodzi na myśl produkcje National Geographic. Odwołaniem do stacji telewizyjnej jest też logo ukazane w rogu - Battlegrounds Geographic Channel.

Również ujęcia kamery i sposób konstrukcji statycznych scen ze zbliżeniami jest podobny do filmów o dzikich zwierzętach. Materiał niepozbawiony jest jednak dynamicznego montażu.

Materiał kończą słowa „Świat PUBG jest wspaniałym spektaklem. Nawet w takim miejscu możemy dojrzeć niewinność i uczciwość przejawianą przez stworzenia zamieszkujące te tereny”.

Sonny Evans ma na swoim kanale dziesiątki innych filmów stworzonych w całości za pomocą silników graficznych poszczególnych gier. Znajdują się tam chociażby materiały nagrane w Grand Theft Auto 5.

Do nagrania materiału twórca użył systemu powtórek, został wprowadzony wraz z premierą pełnej wersji gry 20 grudnia 2017 roku. Docelowo ma służyć do ponownego obejrzenia rozegranych meczy oraz do potwierdzania przypuszczeń związanych ze spotkaniem oszusta.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały