Niezależne studio Fazan Games zaprezentowało Egress - produkcję, która połączy elementy znane z PUBG, rozgrywkę w stylu serii Dark Souls oraz mechanizmy RPG.

Premiera jeszcze w tym roku na PC, PS4 i Xbox One. Dokładnego terminu debiutu nie podano, ale posiadacze komputerów osobistych na oficjalnej stronie internetowej projektu mogą zapisywać się do testów beta.

01
Egress postawi na broń białą

W powstającym tytule pojawi się tryb oparty na mechanizmach gatunku battle royale, znanym między innymi z PUBG i Fortnite. Gracze staną więc do walki o przetrwanie - zwycięży osoba, która jako ostatnia pozostanie na wirtualnym polu bitwy.

System starć wzorowany jest zaś na mechanizmach pochodzących z serii Dark Souls. Podobnie jak w cyklu japońskiego studia From Software, potyczki będą bazowały na atakach wręcz, unikach oraz wykorzystaniu umiejętności specjalnych.

Twórcy przygotowują kilka zróżnicowanych postaci - każda otrzyma unikalne dla siebie zdolności. Do tego szereg rozmaitych broni, w tym miecze, ogromne kilofy i płonące pałki.

Akcję Engress osadzono w świecie, który powstał z połączenia okresu wiktoriańskiego i mitologii z twórczości Lovercrafta. Areną zmagań jest składające się z kilku poziomów miasto - gracze zwiedzą ulice, mieszkania i kanały.

Warto jednak zaznaczyć, że produkcja zaoferuje kilka opcji zabawy. Pojawi się więc możliwość toczenia bojów samotnie lub z grupą znajomych. Do tego ścieżka dźwiękowa w stylistyce synthwave (znanej też jako retrowave).

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały